Menu
Menu

Tvárnice okrasná PRESBETON VERA 400x300x150 mm hladká přírodní

Hladké tvárnice VERA s fazetou se používají zejména k realizaci okrasných lemů. Více informací
Tvárnice okrasná PRESBETON VERA 400x300x150 mm hladká přírodní
Tvárnice okrasná PRESBETON VERA 400x300x150 mm hladká přírodní
ks
104,91 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -15 %
123,42 Kč
104,91 Kč
 / ks
86,70 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Na objednávku
0 ks okamžitě k dispozici
Číslo výrobku: 358973
Značka:
Popis

Okrasné betonové tvárnice VERA s hladkým povrchem a fazetou jsou určeny zejména k realizaci okrasných lemů, ke zpevnění mírných svahů nebo k vytvoření okrasných či protihlukových stěn v zahradách a parcích. Hotovou stěnu je možné prosypat zeminou nebo kamenivem. Tvárnice VERA nejlépe vyniknou po osázení okrasnými květinami. Okrasné tvárnice VERA jsou mrazuvzdorné a jsou opatřeny ochranným systémem Protect System IN proti znečištění a pronikání vody.

Hlavní zásady pro práci s okrasnými tvarovkami 

Stěna může být kolmá nebo může kopírovat mírný svah do sklonu cca 60°. Stavbu vyšší jak 1,2 m je nutno konzultovat se statikem s ohledem na typ zeminy a další okolnosti daného místa. Podle polohy uložení tvárnic lze kopírovat rovné nebo libovolně zatočené půdorysné linie (oblouky, vlnovky).

Hotové stěny se obvykle osází vhodnými trvalkami a okrasnými dřevinami, ale mohou se také ve spodních řadách pouze prosypat kamennou drtí. Kořeny vysazených rostlin později mohou přispět k dalšímu zpevnění svažitého terénu, neboť tvárnice mají dno s otvorem. Okrasná zeď slouží jen jako estetický a technický prvek chránící dané místo proti přirozené erozi půdy nebo vyplavování zeminy vodou z vegetačních ploch, nemůže být použita jako nosná opěrná zeď.

Okrasnou stěnu stavíme na základový pas z betonu a musíme ji ze zadní strany odizolovat vrstvami štěrku, který co nejvíce zhutníme, dále opatřit geotextilií a drenáží pro odtok přebytečné srážkové vody (viz – schematické nákresy). Každá následující řada tvárnic by měla alespoň do poloviny překrývat řadu předchozí, pro udržení stability. Nic však nebrání tomu ukládat tvárnice také volně vedle sebe jako trvanlivé truhlíky pro stálozelené dřeviny nebo květinové trvalky a oživit tak plochu v kombinaci s okrasnými valouny, zásypovým štěrkem či kamennou drtí.

Parametry
Typ svahová tvárnice
Modelová řada Vera
Povrch hladký
Barva přírodní
Spotřeba na 1 m² 16.7
Šířka [mm] 300
Délka [mm] 400
Výška [mm] 150
Hmotnost 18.75 kg
Specifikace
  • Paleta: 56 ks/ 1050 kg
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 15 % z ceníkové ceny
86,70 Kč bez DPH za ks
104,91 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
86,70 Kč bez DPH za ks
104,91 Kč s DPH za ks
Ke stažení