Menu
Menu

Historie

IZOMAT stavebniny s.r.o.

Obchodní korporace IZOMAT stavebniny s.r.o.

byla založena 23. 12. 1991, tehdy ještě v Československu, dvěma společníky panem Ing. Luďkem Strnadelem a panem Ing. Jaromírem Čížkem.

  • Ihned po založení

společnosti si majitelé nechali dle vlastního technického návrhu vyrobit stroj a pomocí tohoto stroje vyráběli výrobek zvaný flexipan. Ten se používal a stále používá jako povrchová úprava izolace potrubí a částečně jako parozábrana, která zamezuje proniknu-tí nežádoucích vodních par a vlhkosti do částí stavby. První rok vykonávali společníci skoro veškeré úkony bez zaměstnanců. To znamená, starali se o zásobování, dopravu, výrobu, odbyt a jiné. K ruce měli pouze jednu účetní. Postupem času, když se firma zaběhla, začali vyrábět i další výrobky pro stavební izolace. Po roce přijali první pracovní sílu. Pak se počet zaměstnanců začal rozšiřovat až na nynějších více než 500.

  • Jak přicházely první finanční úspěchy společnosti,

rozšiřovali se i sortimentní možnosti. Cca po třech letech, začala společnost obchodovat i s ostatními izolačními výrobky a od té doby se datuje její obchodní činnost. Společnost už tak nebyla jen výrobní firmou. Brzy se stala nejvýznamnějším prodejcem izolačních materiálů firmy Orsil. Jak se firma vyvíjela, nejprve společníci vedle hlavní provozovny v Průhonicích otevřeli pobočku v Havlíčkově Brodě, pak v Českých Budějovicích a Ústí nad Labem.

  • Nyní má firma již skoro celorepublikové pokrytí

Po nějaké době firma IZOMAT stavebniny rozšířila svůj sortiment i na ostatní stavební materiály. A sortiment stále rozšiřuje. Tak se záhy stalo, že prodej zboží značně obratově převýšil prodej výrobků. IZOMAT stavebniny s.r.o. patří již dlouhodobě mezi nejvýznamnější dodavatele stavebních materiálů v České republice.

  • Centrála společnosti IZOMAT stavebniny s.r.o. 

se nachází v obci Průhonice, která je vzdálená 7 km od Prahy na dálnici D1 ve směru na Brno. Další pobočky jsou rozmístěné v jednotlivých krajích České republiky tak, aby pokryly co největší možnou oblast. V současné době tato obchodní korporace je realizována prostřednictvím sítě 37 provozoven vybavených prodejními a skladovými prostory, jednou výrobnou a již zmíněnou centrálou. Hlavním předmětem podnikání, jak už je z názvu firmy zřejmé, je výroba a koupě stavebních materiálů za účelem jeho dalšího prodeje a dále pak poradenství v oboru izolační technika.