Menu
Menu

Stříška plotová DITON průběžná štípaná 30 cihlová

Průběžná stříška štípaná slouží k ochraně a zakončení plotových konstrukcí. Více informací

Vyberte variantu

Stříška plotová DITON průběžná štípaná 30 cihlová
ks
119,55 Kč
Stříška plotová DITON průběžná sloupková 50 cihlová
ks
455,20 Kč
Stříška plotová DITON průběžná 30 cihlová
ks
316,11 Kč
Plotová stříška hladká DITON Universal 30 cihlová 300×500×55 mm
ks
237,95 Kč
Plotová stříška hladká DITON průběžná 40 cihlová 400×500×50 mm
ks
500,03 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -5 %
125,84 Kč
119,55 Kč
 / ks
98,80 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Na objednávku
0 ks okamžitě k dispozici
Číslo výrobku: 172214
Značka:
Popis

Stříška DITON průběžná 30 štípaná cihlová je betonový vibrolisovaný výrobek vyráběný kombinovaným účinkem vibrace a přítlaku, při kterém je ve vibrolisu zpracovávána zavlhlá betonová směs na bázi cementu a plniva (kameniva) modifikovaná ekologicky nezávadnými zušlechťujícími přísadami. Betonové stříšky jsou opatřeny okapovou drážkou.

Vlastnosti

  • Velmi vysoké užitné vlastnosti
  • Vysoká pevnost
  • Odolnost vůči povětrnostním vlivům-mrazuvzdornost
  • Snadná a rychlá výstavba nevyžadující speciální technologie
  • Prodlužuje životnost a zlepšuje estetické vlastnosti plotů a zídek

Podklad

Podklad určený k lepení stříšek musí být čistý a odmaštěný.

V případě instalace stříšek na konstrukci z okrasných tvárnic (prvky s dutinami), dutinu v poslední řadě tvárnic nevyplňujeme betonem až po okraj. Zamezíme tak kapilárnímu přenosu vody ze stříšek do konstrukce plotu a tím eliminujeme vznik trhlin v zimním období a výskyt vápenného výkvětu na plotové konstrukci. Povrch podkladu je třeba před nanesením malty či lepidla navlhčit. Množství vody by mělo být takové, aby povrch zůstal matný (nesmí vzniknout lesklá plocha).

Pokládka

Určeno pro ruční instalaci. Vlastní instalace stříšek je jednoduchá. Nejprve doporučujeme stříšky na konstrukci vyskládat nasucho, určíme tím přesné rozmístění stříšek. V případě, že jsou na betonových stříškách patrné zjevné vady, nesmí dojít k zabudování do konstrukce! Je-li třeba k zakončení řady stříšek poslední stříšku zaříznout na kratší délku do 5 cm, doporučujeme první a poslední stříšku rozdělit na stejně dlouhé díly.

Jakmile máme stříšky připravené, na konstrukci zídky vytvoříme z flexibilního lepidla terče (případně speciální zdící maltu) na které stříšky uložíme. Jakmile bude spojovací hmota dostatečně zatvrdlá, spáry mezi stříškami vyplníme flexibilní spárovací hmotou s hydrofobní úpravou nebo vodoodpudivým trvale pružným tmelem. Přestože je stříška již z výroby ošetřena těsnící přísadou výrazně snižující nasákavost, zabudovanou stříšku je přesto nutné ošetřit vhodným hydrofobním nátěrem SikaFloor-ProSeal-12 nebo Ditonguard. V případě použití jiného impregnačního prostředku, doporučujeme snášenlivost ověřit zkouškou. Impregnace zabrání pronikání srážkových vod do konstrukce a tím eliminuje vznik nevzhledných výkvětů.

Aplikací hydrofobizačního nátěru zároveň omezíme znečištění betonových stříšek, růst řas a mechů. Impregnovaný povrch lze také snadno omývat a čistit. Hydrofobizační nátěr je nutné provádět v době, kdy se vápenný výkvět na betonovém výrobku nevyskytuje. Aplikací nátěru v době výskytu výkvětu by došlo k jeho zakonzervování.

Parametry
Typ stříška
Povrch štípaný
Barva cihlová
Spotřeba na 1 m² 16.6667
Šířka [mm] 300
Délka [mm] 200
Výška [mm] 70
Hmotnost 6.2 kg
Specifikace
  • Rozměr: 20x30x7 cm
  • Barva: cihlová
  • Povrch: standard- štípaný    
  • Hmotnost: 6,2 kg   
  • Paleta: 120 ks
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 5 % z ceníkové ceny
98,80 Kč bez DPH za ks
119,55 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
98,80 Kč bez DPH za ks
119,55 Kč s DPH za ks