Menu
Menu

Plotový trámec BEST ROKA II. 80x1000x120 mm, karamelová

Plotové tvarovky BEST ROKA II. výšky 120 mm pro veškeré betonové ploty do 1,8 m. Více informací
Plotový trámec BEST ROKA II. 80x1000x120 mm, karamelová
Plotový trámec BEST ROKA II. 80x1000x120 mm, karamelová
ks
164,44 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -10 %
182,71 Kč
164,44 Kč
 / ks
135,90 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Na objednávku
0 ks okamžitě k dispozici
Číslo výrobku: 266550
Značka:
Popis

Plotové trámec BEST ROKA II. karamelová, výšky 120 mm, délky 1000 mm a šířky 80 mm, jsou trámce z prostého vibrolisovaného betonu s hladkou pohledovou stěnou. Vhodné k použití zejména pro veškeré betonové ploty, dělicí, protihlukové a okrasné zdi až do výšky 1,8 m. Komplexní plotový systém v kombinaci s tvarovkou ROKA I.

Vlastnosti

 • Pevnost
 • Mrazuvzdornost 
 • Ochranný systém Q SAVE proti znečištění

Základy

Základový pas založíme do nezámrzné hloubky 800 mm (na základě lokality se tato hloubka může měnit). Základ má tvar obráceného „T“. Dolní část základu je navržena do výšky 400 mm. Šířka se bude měnit s ohledem na zatížení, výšku konstrukce. Pro provázání a zajištění stability konstrukce jsou vloženy do základů pruty svislé armatury, vzdálenost a průměr armatury se mění s ohledem na zatížení. Další možností vložení svislé armatury je po betonáži, kdy je možné pomocí chemických kotev dodatečně vložit svislou výztuž, minimální hloubka kotvení do základů 300 mm. Přesah svislé armatury do budoucího zdiva min. 300 mm, doporučuje se na výšku 4 ks tvarovek. Suchou plochu základu opatříme vodorovnou izolací proti vzlínání zemní vlhkosti a to např. penetrací a natavením lepenky či nátěrem plochy tekutou lepenkou s ošetřením vyčnívající armatury.

Výstavba

Plotové tvarovky BEST-ROKA I spolu s trámcem ROKA II je určen především jako liniový prvek. V případě vazby v rohu tvoří pohledovou část kraj tvarovky ROKA I, kde jsou viditelné otvory (v liniovém umístění jsou tyto otvory určeny pro usazení trámce ROKA II). Složitější variantou je zaplnit otvory nařezanými kusy. Na ošetřenou základovou spáru položíme 1. vrstvu tvarovek (např. do betonového lože) a tvarovky vyrovnáme tak, aby vrchní hrana tvarovek byla bezchybně rovná. Tvarovky jsou osazeny svisle a v přímce. Následně provedeme zafixování těchto tvarovek zabetonováním do cca 1/2 výšky. První vrstvu tvarovek ROKA I dosypeme po okraj, tak aby bylo možné vložit trámce ROKA II. Pro zvýšení pevnosti plotových polí se osazují jednotlivé trámce ROKA II na vazbu do tvarových zámků v ROKA I, vyplněných tenkou vrstvou stavebního lepidla s deklarovanou mrazuvzdorností. Na první vrstvu tvarovek (v místě mezi prostupy pro trámce ROKA II) uložíme k provázání se svislou armaturou armaturu vodorovnou. Usadíme další vrstvu tvarovek a vyrovnáme ji. První a následující vrstvu zmonolitníme pomocí výplňového betonu do 2/3 výšky tvarovky. Následně postup opakujeme. Vrstva betonáže by neměla přesáhnout 1 násobek výšky zdicí tvarovky při dodržení provázání jednotlivých vrstev. Dobetonování provádíme (na navlhčené vnitřní stěny tvarovek) zavlhlou betonovou směsí konzistence třídy S1-S2. Provedeme zmonolitnění výplňového betonu tak, aby se vzájemně provázaly jednotlivé vrstvy a bylo dosaženo dostatečného zhutnění. V případě navázání armatury na končicí armaturu ze základů je doporučený přesah 300 mm. Do poslední řady tvarovek ROKA I se již nevkládají prvky ROKA II, spotřebu tohoto prvku je proto nutné snížit o 2 ks na 1 m délky plotu. Mezi zákrytovou deskou a výplňovým betonem je potřeba ponechat dutinu o výšce min. 50 mm jako prostor pro kondenzaci vzdušné vlhkosti. Před osazením konstrukce zákrytovou deskou je nutné nechat výplňový beton dostatečně vyzrát a zabránit vnikání vlhkosti do konstrukce. Nezapomeňte umístit zákrytové desky, které vám plot čistě zakončí a ochrání před stékající vodou Při osazování zákrytovýh desek je nutné na jejich srázu provést utěsnení pomocí silikonu, a to jak z vrchní části, tak i ze spodní části na srázu s plotovou tvarovkou. Zabrání se tak nežádoucím vlivům jako je například tvorba vápenných výkvětů v budoucnu. 

Parametry
Typ zdící trámec
Povrch standard
Barva karamelová
Délka [mm] 1000
Šířka [mm] 80
Výška [mm] 120
Specifikace
 • Rozměr: 80x1000x120 mm
 • Barva: Karamelová
 • Povrch: Standard
 • Hmotnost: 20,6 kg/ks   
 • Spotřeba: 6,9 ks/m2
 • Vrstva: 10 ks   
 • Paleta: 40 ks   
 • Hmotnost palety: 854 kg
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 10 % z ceníkové ceny
135,90 Kč bez DPH za ks
164,44 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
135,90 Kč bez DPH za ks
164,44 Kč s DPH za ks