Menu
Menu

Plotová stříška hladká DITON Universal 30 písková 300×500×55 mm

Stříšky k ochraně a zakončení plotových konstrukcí a sloupků, dělících a opěrných stěn. Více informací

Vyberte variantu

Plotová stříška hladká DITON Universal 30 písková 300×500×55 mm
ks
208,99 Kč
Plotová stříška hladká DITON průběžná 40 písková 400×500×50 mm
ks
438,98 Kč
Stříška plotová DITON průběžná sloupková 50 písková
ks
455,20 Kč
Stříška plotová DITON průběžná štípaná 30 písková
ks
119,55 Kč
Stříška plotová DITON průběžná 30 písková
ks
316,11 Kč
Stříška plotová DITON ZD sloupková štípaná písková
ks
486,24 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -17 %
250,47 Kč
208,99 Kč
 / ks
172,72 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Na objednávku
0 ks okamžitě k dispozici
Číslo výrobku: 200551
Značka:
Popis

Vibrolisovaný jednovrstvý probarvený výrobek k ochraně a zakončení plotových konstrukcí a sloupků, okrasných dělících nebo opěrných stěn. Betonové stříšky jsou opatřeny okapovou drážkou. 

 • Vysoká pevnost
 • Mrazuvzdornost
 • Snadná a rychlá výstavba
 • Dlouhodobá životnost

Podklad

Podklad určený k lepení stříšek musí být čistý a odmaštěný. V případě instalace stříšek na konstrukci z okrasných tvárnic (prvky s dutinami), dutinu v poslední řadě tvárnic nevyplňujeme betonem až po okraj. Zamezíme tak kapilárnímu přenosu vody ze stříšek do konstrukce plotu a tím eliminujeme vznik trhlin v zimním období a výskyt vápenného výkvětu na plotové konstrukci. Povrch podkladu je třeba před nanesením malty či lepidla navlhčit. Množství vody by mělo být takové, aby povrch zůstal matný (nesmí vzniknout lesklá plocha).

Pokládka

Betonové stříšky jsou určeny pro ruční instalaci. Nejprve doporučujeme stříšky na konstrukci vyskládat nasucho. Tak určíme přesné rozmístění stříšek. V případě, že jsou na betonových stříškách patrné zjevné vady, nesmí dojít k zabudování do konstrukce! Je-li třeba k zakončení řady stříšek poslední stříšku zaříznout na kratší délku do 5 cm, doporučujeme první a poslední stříšku rozdělit na stejně dlouhé díly. Toto řešení je opticky výhodnější. Jakmile máme stříšky připravené, na konstrukci zídky vytvoříme z flexibilního lepidla terče (případně speciální zdící maltu) na které stříšky uložíme. Jakmile bude spojovací hmota dostatečně zatvrdlá, spáry mezi stříškami vyplníme flexibilní spárovací hmotou s hydrofobní úpravou nebo vodoodpudivým trvale pružným tmelem. Na styčnou plochu mezi stříškami jemně mázneme flexibilní lepidlo a stříšky k sobě přirazíme z důvodu eliminace zatékání do konstrukce plotu spárami mezi stříškami. Přebytečný tmel odstraníme a styk očistíme pomocí navlhčené houbičky. K vymezení mezery cca 3 mm mezi stříškou a tvarovkou doporučujeme používat plastové klínky, které po zatuhnutí lepidla vyndáme.

Přestože je stříška již z výroby ošetřena těsnící přísadou výrazně snižující nasákavost, zabudovanou stříšku je přesto nutné ošetřit vhodným hydrofobním nátěrem (doporučujeme snášenlivost ověřit zkouškou). Impregnace zabrání pronikání srážkových vod do konstrukce a tím eliminuje vznik nevzhledných výkvětů. Aplikací hydrofobizačního nátěru zároveň omezíme znečištění betonových stříšek, růst řas a mechů. Impregnovaný povrch lze také snadno omývat a čistit. Hydrofobizační nátěr je nutné provádět v době, kdy se vápenný výkvět na betonovém výrobku nevyskytuje. Aplikací nátěru v době výskytu výkvětu by došlo k jeho zakonzervování.

Při případném dořezávání betonových výrobků, je nutné tyto práce provádět tak, aby nedošlo ke znečištění a znehodnocení jiných prvků jemným prachem.

Rozdíly v barvě a struktuře betonových stříšek mohou být způsobeny odlišnostmi v odstínech a vlastnostech surovin a odlišnostmi při tvrdnutí, kterých se výrobce nemůže vyvarovat, a proto nejsou považovány za významné.

Výskyt vápenných výkvětů na betonových stříškách (výrobce se jich nemůže vyvarovat) nemá vliv na jejich užitné vlastnosti a nepovažuje se za významný.

Parametry
Typ stříška
Povrch hladký
Barva písková
Šířka [mm] 300
Délka [mm] 500
Výška [mm] 55
Hmotnost 18.5 kg
Specifikace
 • Rozměr d/š/v: 50x30x5,5 cm
 • Barva: písková
 • Povrch: STANDARD
 • Hmotnost/ks: 18,5 kg
 • Vrstva: 8 ks    
 • Paleta: 80 ks    
 • Hmotnost palety: 1505 kg
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 17 % z ceníkové ceny
172,72 Kč bez DPH za ks
208,99 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
172,72 Kč bez DPH za ks
208,99 Kč s DPH za ks