Menu
Menu

Palisáda DITON POLO 50 cihlová

Pro provádění terénních úprav, vytvoření stupňů teras, zakončení dlážděných ploch apod. Více informací

Vyberte variantu

Palisáda DITON POLO 50 cihlová
ks
135,64 Kč
Palisáda DITON POLO 35 cihlová
ks
80,47 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -5 %
142,78 Kč
135,64 Kč
 / ks
112,10 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Na objednávku
0 ks okamžitě k dispozici
Číslo výrobku: 260137
Značka:
Popis

Betonová palisáda DITON POLO 50 cihlová je vibrolisovaný prvek na bázi cementu a plniva (kameniva) modifikované ekologicky nezávadnými zušlechťujícími přísadami. Vyrábí se jako dvouvrstvé vibrolisované prvky. Používají se pro provádění terénních úprav, vytvoření stupňů teras, budování terénních schodišť, stavbu opěrných zídek a zakončení dlážděných ploch. Vhodné také pro vytváření kruhových, zvlněných a oblých ohraničení. Způsob zabudování musí být proveden vždy s ohledem na místní geologické podmínky, podkladní vrstvy je vhodné konzultovat s projektantem.

Výhody

 • Vysoká pevnost
 • Mrazuvzdornost
 • Snadná a rychlá výstavba
 • Dlouhodobá živostnost

Podklad

Betonové palisády jsou určeny pro ruční pokládku.

Betonové palisády se odebírají z palety (a postupně z jednotlivých vrstev) takovým způsobem, aby nedošlo k podření případně poškození betonových palisád v další vrstvě. V případě, že jsou na betonových palisádách patrné zjevné vady, nesmí dojít k zabudování do konstrukce.

Betonové palisády zajišťují, aby nedocházelo k pohybu betonových dlažebních bloků (desek), překonávají výškové rozdíly terénu a zároveň oddělují dlážděnou plochu od okolního terénu. Betonové palisády se usazují tak, aby jejich horní plocha byla v rovině nebo mírně výše než okolní terén.

Kladení betonových palisád se provádí na betonové lože o tloušťce vrstvy min. 100 mm. Betonové lože doporučujeme zhotovit ze zavlhlého betonu třídy C12/15. Souběžně s pokládkou betonových palisád se provádí dobetonování z obou stran betonových palisád tzv. opěrka. Betonovou opěrku je nutné provést min. 1/3 výšky palisád. Při kladení betonových palisád je nutné kontrolovat pomocí vodováhy svislost každé palisády. Kónický tvar palisád, je dán technologií výroby palisád, proto doporučujeme před ztvrdnutím betonové opěrky palisád dočasně fixovat svislost palisád dřevěným nebo plastovým klínkem. 

V případě, že budou palisády z jedné strany zasypány zeminou (menší opěrné zídky atd.) je nutné vzhledem k znečištění zeminou, růstu mechů a případné tvorbě vápenných výkvětů použít izolační fólii na straně zásypu a provést odvodnění (drenáž) v úrovni základové (ložné) spáry.

Umožňují-li to dispoziční poměry dlážděné plochy (dispoziční poměry stavby) a také vzhledem k celkovému estetickému hledisku, doporučujeme při osazování betonových palisád využít skladebné rozměry použité betonové dlažby tak, aby se při dláždění dalo využít krajových případně polovičních kamenů. V tomto případě, není nutné provádět dořezání dlažby.

 

Parametry
Typ palisáda
Modelová řada POLO
Povrch standard
Barva cihlová
Výška [mm] 500
Délka [mm] 115
Šířka [mm] 115
Hmotnost 13.2 kg
Specifikace
 • Rozměr: 115x115x500 mm
 • Barva: cihlová
 • Povrch: standard
 • Hmotnost: 13,2 kg
 • Spotřeba: 8,7 ks/bm
 • Vrstva: 40 ks
 • Paleta: 40 ks
 • Hmotnost palety: 553 kg
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 5 % z ceníkové ceny
112,10 Kč bez DPH za ks
135,64 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
112,10 Kč bez DPH za ks
135,64 Kč s DPH za ks