Menu
Menu

Omítka pastovitá Weberpas aquaBalance zrnitý 1,5 mm 25 kg

Jednoduše zpracovatelná probarvená pastovitá omítka k okamžitému použití. Více informací
Omítka pastovitá Weberpas aquaBalance zrnitý 1,5 mm 25 kg
Omítka pastovitá Weberpas aquaBalance zrnitý 1,5 mm 25 kg
ks
1 812,65 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -45 %
3 295,74 Kč
1 812,65 Kč
 / ks
1 498,06 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Na objednávku
0 ks okamžitě k dispozici
Číslo výrobku: 331969
Značka:
Popis

Jednoduše zpracovatelná probarvená pastovitá omítka, obsahující organické pojivo, připravená k přímému použití se systémovým podkladním nátěrem weberpas podklad UNI. Vlivem ochlazování vnějšího souvrství zateplovacích systémů v nočních hodinách, dochází ke kondenzaci vody na povrchu, která vytváří živnou půdu pro růst nevzhledných řas. Povrch omítky weberpas aquaBalance dokáže regulovat vlhkost. Po zvlhčení deštěm nebo rosou se znatelně rychleji vysouší, protože několikanásobně zvětšuje aktivní odpařovací plochu každé kapky vody. Nejjemnější kapilární póry navíc na přechodnou dobu přijímají přebytečnou vlhkost a při klesající vlhkosti ji ihned vrací zpátky do atmosféry. Vodní režim fasády se udržuje v přirozené rovnováze, takže řasy a plísně zde nenaleznou živnou půdu a fasáda si po dlouhou dobu zachovává hezký vzhled.

Vlastnosti

 • Obsahuje výztužná vlákna
 • Přirozená, trvalá ochrana povrchu fasády protipůsobení řas a plísní bez použití biocidů
 • Šetrná k životnímu prostředí, nedochází k vyplavování biocidu z fasády
 • Hospodárné řešení fasády, které udrží dlouho hezký vzhled, samočistící efekt
 • faktor difúzního odporu μ=60–80
 • S použitím urychlovače lze aplikovat při nízkých teplotách 
 • Oceněna Známkou kvality Výrobek/Technologie v roce 2016

Použití

K barevnému ztvárnění a vytvoření strukturovaného povrchu při vytváření nových tradičních i zateplených fasád, jejich rekonstrukcích, modernizacích a renovacích.

Podmínky pro zpracování

Teplota podkladu a okolního vzduchu nesmí klesnout pod +5°C. Při aplikaci (nanášení) je nutné se vyvarovat přímému slunečnímu záření, větru a dešti. Při podmínkách podporujících rychlé zasychání omítky (teplota nad 25°C, silný vítr, vyhřátý podklad apod.) musí zpracovatel zvážit všechny okolnosti (včetně např. velikosti plochy) ovlivňující možnost správného provedení – napojování a vytvoření struktury. Při podmínkách prodlužujících zasychání (nízké teploty, vysoká relativní vlhkost vzduchu apod.) je třeba počítat s pomalejším zasycháním a tím možností poškození deštěm i po více než 8 hodinách. Při relativní vlhkosti vzduchu vyšší než 80 % a nízkých teplotách blízkých +5°C se může zasychání omítky prodloužit i na několik dní. Jde především o počasí na přelomu podzimu a zimy, kdy se vyskytují časté mlhy nebo drobné deště a vlhkost vzduchu se blíží až ke 100%. Za těchto podmínek urychlovač urychlí tuhnutí omítky, ale její vysychání neurychlí.

Požadavky na podklad

Vhodnými podklady jsou dle platných norem a postupů zhotovené vápenocementové, cementové a polymercementové malty, omítky a základní vrstvy vnějších, tepelně izolačních kompozitních systémů (ETICS). Podklady musí být pevné, suché, bez trhlin a prachu, prosté odlupujících se částí. Nově zhotovené podkladní vrstvy musí být provedeny s rovným povrchem a musí být dostatečně vyzrálé (základní vrstvy ETICS minimálně 5 dnů). Podklad musí mít stejnou savost a strukturu v celé ploše.

Rovnost podkladu

Doporučuje se, aby nerovnost podkladu nepřevyšovala velikost zrna omítky zvýšenou o 0,5 mm na délce 1 m.

Podkladní nátěr

K penetraci podkladu se používá probarvený podkladní nátěr weberpas podklad UNI v odpovídajícím odstínu. Vyrábí se v 8 základních barevných odstínech. Podkladní nátěr se neředí.

Aplikace

 • Před použitím je nutné omítku řádně promí‑ chat míchadlem do homogenní konzisten‑ ce. Materiál potřebný na ucelenou plochu doporučujeme promíchat dohromady. Ucelenou plochu je třeba provádět z jedné výrobní šarže.
 • Omítka se nanáší na podklad nerezovým hladítkem na sílu vrstvy danou velikostí zrna. Omítku je třeba napojovat ještě před jejím zavadnutím takzvaně „do živého“. Ucelené plochy provádět bez přerušení.
 • Struktura se vytváří plastovým hladítkem ihned po nanesení. Tahy hladítkem musí být stejnoměrné v celé ploše, zvláště v místech koutů, úrovní podlážek lešení apod.
Parametry
Typ tenkovrstvá omítka
Struktura zrnitá
Použití interiér a exteriér
Zpracování ruční, strojní
Hmotnost 25 kg
Specifikace
 • Barva: dle výběru ze Vzorníku webercolorline
 • Spotřeba: 2,3 kg/m2
 • Reakce na oheň: A2
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 45 % z ceníkové ceny
1 498,06 Kč bez DPH za ks
1 812,65 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
1 498,06 Kč bez DPH za ks
1 812,65 Kč s DPH za ks