Menu
Menu

Lazura Bochemit Estetik Profi dub 3 l

Tenkovrstvá lazura na dřevo s UV filtrem. Pro pergoly, ploty, chaty. Více informací

Vyberte variantu

Lazura Bochemit Estetik Profi dub 3 l
ks
1 615,00 Kč
Lazura Bochemit Estetik Profi dub 0,8 l
ks
513,79 Kč
Bochemit Estetik Profi Dub 3 l
ks
1 499,57 Kč
Bochemit Estetik Profi Dub 0,8 l
ks
452,13 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -8 %
1 755,43 Kč
1 615,00 Kč
 / ks
1 334,71 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Zboži je dostupné na některé z našich poboček, pro nákup vyberte pobočku
7 ks okamžitě k dispozici
Číslo výrobku: 368511
Značka:
Popis

Tenkovrstvá olejová lazura na dřevo se speciálním alkydem a UV filtrem, obohacená o přísady odpuzující vodu a prodlužující životnost nátěru k dlouholeté ochraně dřeva. Penetruje hluboko do struktury dřeva, zvýrazňuje jeho kresbu a dodává mu požadovaný odstín. Vytváří polomatné povrchy, které jsou snadno obnovitelné bez nutnosti odstraňování původního nátěru. Vhodný jako krycí nátěr po impregnaci dřeva proti napadení dřevokaznými houbami nebo hmyzem při použití impregnovaného dřeva v exteriéru (třída použití 3).

Výhody

 • Životnost nátěru více než 15 let
 • Nepraská a neloupe se
 • Dlouholetá dokonalá ochrana před vlhkostí a UV zářením 
 • Použití v exteriéru i interiéru
 • Penetruje hluboko do struktury dřeva
 • Neomezuje dýchání dřeva
 • Snadno se aplikuje - roztírá
 • Stavební technické osvědčení STO-AO-224-1029/2020 

Použití

Pro dekorativní nátěry dřeva, dřevěných stavebních konstrukcí, stavebních součástí a dalších dřevěných prvků jako jsou ploty, pergoly, zahradní nábytek, obklady domů, chaty, chalupy. Všude tam, kde je požadavkem na dlouholetou životnost. Použití je možné jak v exteriéru, tak interiéru.

Příprava podkladu

Dřevo musí být před aplikací čisté, suché, dobře obroušené, o vlhkosti do 14 %, zbavené zbytků pryskyřic ve směru vláken dřeva. Dřevo se zvýšeným obsahem pryskyřic jako je modřín nebo borovice, musí být před nátěrem zbaveno všech výronů pryskyřic, např. vymytím směsí polárních a nepolárních rozpouštědel, např. toluen, butylacetát a ethanol v poměru 1:1:1. Produkt se neředí. Aplikuje se nátěrem (štětcem nebo válečkem), stříkáním, nebo máčením.

Na kvalitě předúpravy dřeva závisí celkový vzhled konečné povrchové úpravy dřeva a také celková životnost nátěrového systému. Povrch dřeva určený do exteriéru je nutné nejprve ošetřit některým z biocidních impregnačních přípravků řady Bochemit, které zajistí ochranu dřeva proti napadení plísněmi, houbami a hmyzem, např. Bochemit QB Profi, Bochemit QB Hobby nebo Bochemit Opti F+ (bezbarvé varianty). Nátěr Bochemitu Estetik Profi 15+ je možné provádět až po dokonalém zaschnutí fungicidních přípravků, které je závislé na teplotě a vlhkosti vzduchu a trvá obvykle 4 až 24 hodin. Při renovačních nátěrech je vhodné dřevo lehce přebrousit, případně zbavit staré nesoudržné vrstvy. Před čištěním pracovních pomůcek z nich odstraňte co nejvíce barvy a poté je umyjte odmašťovacími prostředky.

Zasychání

 • Suchý na dotek- 6 až 8 hodin
 • Přetíratelný- 16 až 24 hodin
 • Proschlý- 24 hodin
Parametry
Značka Bochemit
Typ lazura
Použití exteriér, interiér
Určení dřevo
Vzhled polomatný
Barva dub
Objem [l] 3 l
Specifikace
 • Doba použitelnosti: 36 měsíců (v původním neotevřeném obalu)
 • Vydatnost na jeden nátěr: 6-14 m2/l (vydatnost ovlivňuje savost podkladu), na nesavé tvrdé nebo čerstvé měkké dřevo (nové palubky) 8-14 m2/l, na staré přesušené dřevo 6-10 m2/l
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 8 % z ceníkové ceny
1 334,71 Kč bez DPH za ks
1 615,00 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
1 334,71 Kč bez DPH za ks
1 615,00 Kč s DPH za ks