Menu
Menu

Lazura Bochemit Estetik Klasik kaštan 1 l

Finální krycí nátěr vhodný po impregnaci dřeva proti škůdcům. Více informací

Vyberte variantu

Lazura Bochemit Estetik Klasik kaštan 1 l
ks
345,95 Kč
Bochemit Estetik Kaštan 1L
ks
369,24 Kč
Bochemit Estetik Kaštan 5L
ks
1 693,60 Kč
Lazura Bochemit Estetik Klasik kaštan 5 l
ks
1 664,66 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -8 %
376,03 Kč
345,95 Kč
 / ks
285,91 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Zboži je dostupné na některé z našich poboček, pro nákup vyberte pobočku
4 ks okamžitě k dispozici
Číslo výrobku: 368498
Značka:
Popis

Ochranná olejová tenkovrstvá lazura se zvýšenou penetrační schopností a UV ochranou proti povětrnostním vlivům. Penetruje do struktury dřeva, zvýrazňuje jeho kresbu a dodává mu požadovaný odstín. Vytváří polomatné povrchy, které jsou snadno obnovitelné bez nutnosti odstraňování původního nátěru. 

Vhodný jako krycí nátěr po impregnaci dřeva proti napadení dřevokaznými houbami nebo hmyzem při použití impregnovaného dřeva v exteriéru (třída použití 3). 

Výhody

 • Nepraská a neloupe se
 • UV ochrana
 • Chrání před pronikáním vody
 • Použití v exteriéru i interiéru
 • Penetruje hluboko do struktury dřeva
 • Neomezuje dýchání dřeva
 • Snadno se aplikuje - roztírá
 • Stavební technické osvědčení STO-AO-224-808/2017    ​

Použití

Pro dekorativní nátěry dřeva, dřevěných stavebních konstrukcí, stavebních součástí a dalších dřevěných prvků jako jsou ploty, pergoly, zahradní nábytek, obklady domů, chaty, chalupy. Použití je možné jak v exteriéru, tak interiéru.

Příprava podkladu

Dřevo musí být před aplikací čisté, suché, dobře obroušené, o vlhkosti do 14 %, zbavené zbytků pryskyřic ve směru vláken dřeva. Dřevo se zvýšeným obsahem pryskyřic jako je modřín nebo borovice, musí být před nátěrem zbaveno všech výronů pryskyřic, např. vymytím směsí polárních a nepolárních rozpouštědel, např. toluen, butylacetát a ethanol v poměru 1:1:1.

Na kvalitě předúpravy dřeva závisí celkový vzhled konečné povrchové úpravy dřeva a také celková životnost nátěrového systému. Povrch dřeva určený do exteriéru je nutné nejprve ošetřit některým z biocidních impregnačních přípravků řady Bochemit, které zajistí ochranu dřeva proti napadení plísněmi, houbami a hmyzem, např. Bochemit QB Hobby nebo Bochemit Opti F+ (bezbarvé varianty). Nátěr Bochemitu Estetik je možné provádět až po dokonalém zaschnutí fungicidních přípravků, které je závislé na teplotě a vlhkosti vzduchu a trvá obvykle 4 až 24 hodin. Při renovačních nátěrech je vhodné dřevo lehce přebrousit, případně zbavit staré nesoudržné vrstvy. Před čištěním pracovních pomůcek z nich odstraňte co nejvíce barvy a poté je umyjte odmašťovacími prostředky.

Aplikace

Produkt se neředí. Aplikuje se nátěrem – štětcem nebo válečkem.

Napouštědlo je třeba před nanášením důkladně rozmíchat (protřepat), protože během skladování může dojít k částečné sedimentaci barevných pigmentů. Typ a povrch dřeva ovlivňují výsledný odstín nátěru, proto doporučujeme provést zkušební nátěr před finální aplikací.

Nanáší se na předem připravený podklad při minimální teplotě ovzduší a podkladu +5 až +40 °C. Optimální teplota pro nanášení nátěrové hmoty je +10 až +23 °C a relativní vlhkost vzduchu 40 – 70 %. Pro nátěry předmětů v interiéru se nanáší 1 až 2 vrstvy, pro venkovní nátěry je vhodné použít 2 až 3 vrstvy podle savosti podkladu.

Jako finální úpravu je možno použít bezbarvou syntetickou olejovou lazuru Bochemit Estetik Finish, která prodlužuje životnost při zachování prokreslené struktury dřeva, a také tam, kde je požadavek na hladký, nebo omyvatelný povrch dřevěných výrobků (desky stolů, sedáky židlí a lavic).

Přebytečná hmota se po 10 až 20 minutách musí stahovat štětcem. Pro nátěry větších ploch používejte vždy materiál ze stejné výrobní šarže, kde je zaručen stejný barevný odstín.

Zasychání

 • Suchý na dotek- 6 hodin
 • Přetíratelný- 6 až 16 hodin
 • Proschlý- 24 hodin
GHS07
GHS08
Nebezpečí
H304 -  Při požití a vniknutí do dýchacích cest může způsobit smrt.
H317 -  Může vyvolat alergickou kožní reakci.
H336 -  Může způsobit ospalost nebo závratě.
H372 -  Způsobuje poškození orgánů při prodloužené nebo opakované expozici.
H412 -  Škodlivý pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.
Parametry
Značka Bochemit
Typ lazura
Použití exteriér, interiér
Určení dřevo
Vzhled polomatný
Barva kaštan
Objem [l] 1 l
Specifikace
 • Doba použitelnosti: 36 měsíců (v původním neotevřeném obalu)
 • Vydatnost: 6-16 m2/l (v závislosti na savosti dřeva a počtu vrstev), na nesavé tvrdé nebo čerstvé měkké dřevo (nové palubky) 10-16 m2/l, na staré přesušené dřevo 6-8 m2/l
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 8 % z ceníkové ceny
285,91 Kč bez DPH za ks
345,95 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
285,91 Kč bez DPH za ks
345,95 Kč s DPH za ks