Menu
Menu

Bazénový lem Presbeton Verto vnější roh 600x600x45 mm reliéfní slonovinový

Bazénový lem pro olemování bazénů pravoúhlého půdorysu. Povrch imituje přírodní travertin. Více informací

Vyberte variantu

Bazénový lem Presbeton Verto vnější roh 600x600x45 mm reliéfní slonovinový
ks
678,28 Kč
Bazénový lem Presbeton Verto vnitřní roh 600x600x45 mm reliéfní slonovinový
ks
678,28 Kč
Bazénový lem Presbeton Verto průběžný 600x310x45 mm reliéfní slonovinový
ks
436,04 Kč
Bazénový lem Presbeton Verto průběžný oboustranný 600x318x45 mm reliéfní slonovinový
ks
460,26 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -9 %
745,36 Kč
678,28 Kč
 / ks
560,56 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Na objednávku
0 ks okamžitě k dispozici
Číslo výrobku: 322674
Značka:
Popis

Bazénový lem VERTO - vnější roh je součástí sestavy dílců určených pro olemování bazénů pravoúhlého půdorysu. Bazénové lemy VERTO jsou součástí systému VERTO, který sestává z dlažby, ukončujícího kamene, schodů a bazénových lemů. Všechny bazénové lemy jsou impregnovány proti ušpinění, působení vody i povětrnostních vlivů.

Bazénový lem VERTO svým reliéfem věrně imituje povrch přírodního travertinu. Bazénový lem VERTO s reliéfním povrchem je tvořen průběžným prvkem, vnějším a vnitřním rohem, obloukem o poloměru 1,45m a dvoudílným rohem pro řešení specifických tvarů bazénů. Pro aplikaci lemu nad úroveň dlažby nabízí systém VERTO variantu oboustranného bazénového lemu. Všechny výrobky VERTO jsou mrazuvzdorné a jsou opatřeny impregnací Protect System TOP proti znečištění a pronikání vody.

Pokládka

Před samotnou pokládkou doporučujeme naskládat bazénové lemy na sucho se spárou cca 0,5–1 cm dle požadovaného vizuálního efektu a přesvědčit se, že vše odpovídá. Pokud plánujete pokračovat dlažbou za bazénovými lemy, doporučujeme mít dlažbu k dispozici již ve fázi pokládky bazénových lemů. Můžete podle ní přizpůsobit velikost spár mezi lemy. U pravidelných bazénů postupujte nejdříve od rohových kusů, následně pomocí provázku. U bazénů s poloměrem R 1,45 začněte oblouky a nakonec dokončete rovné strany, tím následně získáte představu o případných řezech. Bazénové lemy vyrovnávejte vždy z vnější strany, nemusí kopírovat vnitřní stěny bazénu.

Podkladový beton je nutné očistit od prachu a ošetřit penetračním nátěrem (např. MAPEI PRIMER). Penetračním nátěrem je zajištěna přilnavost lepených ploch. Pro pokládku používejte zásadně kvalitní mrazuvzdorné flexibilní lepidlo na velkoformátové dlažby – námi doporučované lepidlo např. MAPEI KERAFLEX MAXI S1. Lepidlo nanášejte na dílce pomocí ozubené stěrky. Aplikujte lepidlo na celou spodní plochu v dostatečném množství, pro zamezení případných dutin a zabránění následného průchodu vlhka z podkladního betonu. Lepidlo doporučujeme nanášet opatrně i z boční strany lemu, čímž se zajistí vyplnění i bočních spár. Celoplošné přilepení a dorovnání případných výškových rozdílů provádíme pomocí gumové paličky přes podložku, aby nedošlo k poškození samotných lemů. Výškové nesrovnalosti můžete vyrovnat i pomocí klínků.

Spárování

Spárování se provádí, až je lepidlo dostatečně ztvrdlé (cca za 2-3 dny). Po tuto dobu bychom měli zajistit, aby se do spár a pod povrch nedostala voda. Spárování betonových bazénových lemů se provádí speciální spárovací hmotou např. MAPEI ULTRACOLOR PLUS. Vlastní spárování se provádí vhodným nástrojem, kterým lze vyhladit povrch spár. Důležité je rovnoměrné a  celkové vyplnění spár. Doporučujeme vyplňovat spáry na dvakrát. V  první fázi se spára vyplní do poloviny, následně po částečném zatuhnutí se spára vyplní celá. Tímto způsobem zamezíme vzniku dutin a následného odmrznutí. V případě znečistění povrchu odstraňte hmotu z povrchu pomocí vody a houby. Spárování je nutné provést i z vnitřní strany bazénu, vhodný je silikonový tmel např. MAPEI MAPESIL AC. Spárování provádějte maximálně do 25 °C a po dobu celkového zatuhnutí chraňte spáry před vodou a sluncem.

Parametry
Modelová řada Verto
Typ bazénový lem
Povrch reliéfní
Barva slonovinová
Délka [mm] 600
Šířka [mm] 600
Výška [mm] 45
Hmotnost 27 kg
Specifikace
  • Barva: slonovinová
  • Povrch: reliéfní
  • Délka: 600 mm
  • Šířka: 600 mm
  • Výška: 45 mm
  • Paleta: 10 ks
  • Hmotnost: 27 kg
  • Hmotnost palety: 270 kg
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 9 % z ceníkové ceny
560,56 Kč bez DPH za ks
678,28 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
560,56 Kč bez DPH za ks
678,28 Kč s DPH za ks