Menu
Menu

Bazénový lem Presbeton Verto průběžný oboustranný 600x318x45 mm reliéfní šedý

Bazénový lem pro olemování bazénů pravoúhlého půdorysu. Povrch imituje přírodní travertin. Více informací

Vyberte variantu

Bazénový lem Presbeton Verto průběžný oboustranný 600x318x45 mm reliéfní šedý
ks
460,26 Kč
Bazénový lem Presbeton Verto vnější roh 600x600x45 mm reliéfní šedý
ks
678,28 Kč
Bazénový lem Presbeton Verto vnitřní roh 600x600x45 mm reliéfní šedý
ks
678,28 Kč
Bazénový lem Presbeton Verto průběžný 600x310x45 mm reliéfní šedý
ks
436,04 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -9 %
505,78 Kč
460,26 Kč
 / ks
380,38 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Na objednávku
0 ks okamžitě k dispozici
Číslo výrobku: 355305
Značka:
Popis

Bazénový lem VERTO - oboustranný je zaoblený a pohledový na obou delších stranách. Je určen pro realizace bazénů pravoúhlého půdorysu s požadavkem na montáž lemu nad úroveň okolní dlažby. Bazénové lemy VERTO jsou součástí systému VERTO, který sestává z dlažby, ukončujícího kamene, schodů a bazénových lemů. Všechny bazénové lemy jsou impregnovány proti ušpinění a působení vody i povětrnostních vlivů.

Bazénový lem VERTO svým reliéfem věrně imituje povrch přírodního travertinu. Všechny výrobky VERTO jsou mrazuvzdorné a jsou opatřeny impregnací Protect System TOP proti znečištění a pronikání vody.

Pokládka

Před samotnou pokládkou doporučujeme naskládat bazénové lemy na sucho se spárou cca 0,5–1 cm dle požadovaného vizuálního efektu a přesvědčit se, že vše odpovídá. Bazénové lemy vyrovnávejte vždy z vnější strany, nemusí kopírovat vnitřní stěny bazénu.

Podkladový beton je nutné očistit od prachu a ošetřit penetračním nátěrem (např. MAPEI PRIMER). Penetračním nátěrem je zajištěna přilnavost lepených ploch. Pro pokládku používejte zásadně kvalitní mrazuvzdorné flexibilní lepidlo na velkoformátové dlažby – námi doporučované lepidlo např. MAPEI KERAFLEX MAXI S1. Lepidlo nanášejte na dílce pomocí ozubené stěrky. Aplikujte lepidlo na celou spodní plochu v dostatečném množství, pro zamezení případných dutin a zabránění následného průchodu vlhka z podkladního betonu. Lepidlo doporučujeme nanášet opatrně i z boční strany lemu, čímž se zajistí vyplnění i bočních spár. Celoplošné přilepení a dorovnání případných výškových rozdílů provádíme pomocí gumové paličky přes podložku, aby nedošlo k poškození samotných lemů. Výškové nesrovnalosti můžete vyrovnat i pomocí klínků.

Spárování

Spárování se provádí, až je lepidlo dostatečně ztvrdlé (cca za 2-3 dny). Po tuto dobu bychom měli zajistit, aby se do spár a pod povrch nedostala voda. Spárování betonových bazénových lemů se provádí speciální spárovací hmotou např. MAPEI ULTRACOLOR PLUS. Vlastní spárování se provádí vhodným nástrojem, kterým lze vyhladit povrch spár. Důležité je rovnoměrné a  celkové vyplnění spár. Doporučujeme vyplňovat spáry na dvakrát. V  první fázi se spára vyplní do poloviny, následně po částečném zatuhnutí se spára vyplní celá. Tímto způsobem zamezíme vzniku dutin a následného odmrznutí. V případě znečistění povrchu odstraňte hmotu z povrchu pomocí vody a houby. Spárování je nutné provést i z vnitřní strany bazénu, vhodný je silikonový tmel např. MAPEI MAPESIL AC. Spárování provádějte maximálně do 25 °C a po dobu celkového zatuhnutí chraňte spáry před vodou a sluncem.

Parametry
Modelová řada Verto
Typ bazénový lem
Povrch reliéfní
Barva šedá
Délka [mm] 600
Šířka [mm] 318
Výška [mm] 45
Hmotnost 18 kg
Specifikace
  • Barva: šedá
  • Povrch: reliéfní
  • Délka: 600 mm
  • Šířka: 318 mm
  • Výška: 45 mm
  • Paleta: 20 ks
  • Hmotnost: 18 kg
  • Hmotnost palety: 360 kg
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 9 % z ceníkové ceny
380,38 Kč bez DPH za ks
460,26 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
380,38 Kč bez DPH za ks
460,26 Kč s DPH za ks