Menu
Menu

Bazénový lem Presbeton Slate průběžný 600x300x55 mm reliéfní slonovinový

Dílce bazénových lemů pro olemování bazénu pravoúhlého půdorysu. Povrch imitace břidlice. Více informací

Vyberte variantu

Bazénový lem Presbeton Slate průběžný 600x300x55 mm reliéfní slonovinový
ks
436,04 Kč
Bazénový lem Presbeton Slate vnitřní roh 600x600x55 mm reliéfní slonovinový
ks
678,28 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -9 %
479,16 Kč
436,04 Kč
 / ks
360,36 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Na objednávku
0 ks okamžitě k dispozici
Číslo výrobku: 355689
Značka:
Popis

Dílce bazénových lemů SLATE svým reliéfem věrně imitují povrch přírodní břidlice. Jsou určeny pro olemování bazénů pravoúhlého půdorysu. Bazénový lem SLATE je tvořen průběžným prvkem a vnitřním rohem. Bazénový lem SLATE je součástí skupiny výrobků SLATE, která sestává z dlažby a bazénových lemů. Výrobky SLATE mají jednotnou barevnost a reliéf v podobě štípané břidlice. Všechny betonové prvky SLATE mají výborné protiskluzové vlastnosti, jsou mrazuvzdorné a jsou opatřeny impregnací Protect System TOP proti znečištění a pronikání vody.

Pokládka 

Před samotnou pokládkou doporučujeme naskládat bazénové lemy na sucho se spárou cca 0,5–1 cm dle požadovaného vizuálního efektu a přesvědčit se, že vše odpovídá. Pokud plánujete pokračovat dlažbou za bazénovými lemy, doporučujeme mít dlažbu k dispozici již ve fázi pokládky bazénových lemů. Můžete podle ní přizpůsobit velikost spár mezi lemy. U pravidelných bazénů postupujte nejdříve od rohových kusů, následně pomocí provázku. Bazénové lemy vyrovnávejte vždy z vnější strany, nemusí kopírovat vnitřní stěny bazénu.

Podkladový beton je nutné očistit od prachu a ošetřit penetračním nátěrem (např. MAPEI PRIMER). Penetračním nátěrem je zajištěna přilnavost lepených ploch. Pro pokládku používejte zásadně kvalitní mrazuvzdorné flexibilní lepidlo na velkoformátové dlažby – námi doporučované lepidlo např. MAPEI KERAFLEX MAXI S1. Lepidlo nanášejte na dílce pomocí ozubené stěrky. Aplikujte lepidlo na celou spodní plochu v dostatečném množství, pro zamezení případných dutin a zabránění následného průchodu vlhka z podkladního betonu. Lepidlo doporučujeme nanášet opatrně i z boční strany lemu, čímž se zajistí vyplnění i bočních spár. Celoplošné přilepení a dorovnání případných výškových rozdílů provádíme pomocí gumové paličky přes podložku, aby nedošlo k poškození samotných lemů. Výškové nesrovnalosti můžete vyrovnat i pomocí klínků.

Spárování

Spárování se provádí, až je lepidlo dostatečně ztvrdlé (cca za 2-3 dny). Po tuto dobu bychom měli zajistit, aby se do spár a pod povrch nedostala voda. Spárování betonových bazénových lemů se provádí speciální spárovací hmotou např. MAPEI ULTRACOLOR PLUS. Vlastní spárování se provádí vhodným nástrojem, kterým lze vyhladit povrch spár. Důležité je rovnoměrné a  celkové vyplnění spár. Doporučujeme vyplňovat spáry na dvakrát. V  první fázi se spára vyplní do poloviny, následně po částečném zatuhnutí se spára vyplní celá. Tímto způsobem zamezíme vzniku dutin a následného odmrznutí. V případě znečistění povrchu odstraňte hmotu z povrchu pomocí vody a houby. Spárování je nutné provést i z vnitřní strany bazénu, vhodný je silikonový tmel např. MAPEI MAPESIL AC. Spárování provádějte maximálně do 25 °C a po dobu celkového zatuhnutí chraňte spáry před vodou a sluncem.

Parametry
Modelová řada Slate
Typ bazénový lem
Povrch reliéfní
Barva slonovinová
Délka [mm] 600
Šířka [mm] 300
Výška [mm] 55
Hmotnost 23 kg
Specifikace
  • Barva: slonovinová
  • Povrch: reliéfní
  • Délka: 600 mm
  • Šířka: 300 mm
  • Výška: 55 mm
  • Paleta: 20 ks
  • Hmotnost: 23 kg
  • Hmotnost palety: 460 kg
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 9 % z ceníkové ceny
360,36 Kč bez DPH za ks
436,04 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
360,36 Kč bez DPH za ks
436,04 Kč s DPH za ks