Menu
Menu

Bazénový lem Presbeton Borneo oblouk R 1,45 570/495x220x55/47 mm reliéfní černý

Dílce bazénových lemů umožňují olemování bazénu pravoúhlého nebo oválného půdorysu. Více informací
Číslo výrobku: 259221
Výrobce:

Vyberte variantu

Bazénový lem Presbeton Borneo oblouk R 1,4…
KS
285,08 Kč
Bazénový lem Presbeton Borneo průběžný 595…
KS
285,08 Kč
Bazénový lem Presbeton Borneo vnější roh 2…
KS
244,84 Kč
Bazénový lem Presbeton Borneo vnitřní roh …
KS
306,92 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -5 %
300,08 Kč
285,08 Kč
 / ks
235,60 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Na objednávku
0 ks okamžitě k dispozici

Bazénový lem Presbeton Borneo oblouk R 1,45 570/495x220x55/47 mm reliéfní černý

Dílce bazénových lemů se vyrábí ve dvou barevných provedeních s reliéfní povrchovou úpravou. Pro vytvoření bazénového lemu je k dispozici pět betonových dílců - průběžný prvek, dva obloukové prvky a vnější a vnitřní roh. Tyto bazénové lemy jsou mrazuvzdorné a jsou opatřeny impregnací Protect System TOP proti znečištění a pronikání vody.

Bazénové lemy svým vzhledem a barevností vhodně korespondují s dlažbami z řady Natural, které mohou být použity k dláždění okolí bazénu. Bazénové lemy jsou impregnovány proti ušpinění a působení vody i povětrnostních vlivů.

Pokládka 

Před samotnou pokládkou doporučujeme naskládat bazénové lemy na sucho se spárou cca 0,5–1 cm dle požadovaného vizuálního efektu a přesvědčit se, že vše odpovídá. Pokud plánujete pokračovat dlažbou za bazénovými lemy, doporučujeme mít dlažbu k dispozici již ve fázi pokládky bazénových lemů. Můžete podle ní přizpůsobit velikost spár mezi lemy. U pravidelných bazénů postupujte nejdříve od rohových kusů, následně pomocí provázku. U bazénů s poloměrem R 1,45 začněte oblouky a nakonec dokončete rovné strany, tím následně získáte představu o případných řezech. Bazénové lemy vyrovnávejte vždy z vnější strany, nemusí kopírovat vnitřní stěny bazénu.

Podkladový beton je nutné očistit od prachu a ošetřit penetračním nátěrem (např. MAPEI PRIMER). Penetračním nátěrem je zajištěna přilnavost lepených ploch. Pro pokládku používejte zásadně kvalitní mrazuvzdorné flexibilní lepidlo na velkoformátové dlažby – námi doporučované lepidlo např. MAPEI KERAFLEX MAXI S1. Lepidlo nanášejte na dílce pomocí ozubené stěrky. Aplikujte lepidlo na celou spodní plochu v dostatečném množství, pro zamezení případných dutin a zabránění následného průchodu vlhka z podkladního betonu. Lepidlo doporučujeme nanášet opatrně i z boční strany lemu, čímž se zajistí vyplnění i bočních spár. Celoplošné přilepení a dorovnání případných výškových rozdílů provádíme pomocí gumové paličky přes podložku, aby nedošlo k poškození samotných lemů. Výškové nesrovnalosti můžete vyrovnat i pomocí klínků.

Spárování

Spárování se provádí, až je lepidlo dostatečně ztvrdlé (cca za 2-3 dny). Po tuto dobu bychom měli zajistit, aby se do spár a pod povrch nedostala voda. Spárování betonových bazénových lemů se provádí speciální spárovací hmotou např. MAPEI ULTRACOLOR PLUS. Vlastní spárování se provádí vhodným nástrojem, kterým lze vyhladit povrch spár. Důležité je rovnoměrné a  celkové vyplnění spár. Doporučujeme vyplňovat spáry na dvakrát. V  první fázi se spára vyplní do poloviny, následně po částečném zatuhnutí se spára vyplní celá. Tímto způsobem zamezíme vzniku dutin a následného odmrznutí. V případě znečistění povrchu odstraňte hmotu z povrchu pomocí vody a houby. Spárování je nutné provést i z vnitřní strany bazénu, vhodný je silikonový tmel např. MAPEI MAPESIL AC. Spárování provádějte maximálně do 25 °C a po dobu celkového zatuhnutí chraňte spáry před vodou a sluncem.

  • Barva: černá
  • Povrch: reliéfní
  • Délka: 570/495 mm
  • Šířka: 220 mm
  • Výška: 55/47 mm
  • Paleta: 50 ks
  • Hmotnost: 12,5 kg
  • Hmotnost palety: 625 kg
Modelová řada Borneo
Typ bazénový lem
Povrch reliéfní
Barva černá
Šířka [mm] 220
Hmotnost 12.5 kg
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 5 % z ceníkové ceny
235,60 Kč bez DPH za ks
285,08 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
235,60 Kč bez DPH za ks
285,08 Kč s DPH za ks