Menu
Menu

Bazénový lem Diton Vzor Dub přímý D2 750x250x50 mm tmavý

Bazénový lem s reliéfním povrchem. Věrná imitace dřevěných prken. Více informací
Číslo výrobku: 233335
Výrobce:

Vyberte variantu

Bazénový lem Diton Vzor Dub přímý D2 750x2…
ks
595,68 Kč
Bazénový lem Diton Vzor Dub rohový vnější …
ks
765,57 Kč
Bazénový lem Diton Vzor Dub přímý D1 1000x…
ks
756,86 Kč
Bazénový lem Diton Vzor Dub přímý D3 500x2…
ks
434,51 Kč
Bazénový lem Diton Vzor Dub přímý D4 250x2…
ks
271,16 Kč
Bazénový lem Diton Vzor Dub rohový vnitřní…
ks
765,57 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -10 %
661,87 Kč
595,68 Kč
 / ks
492,30 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Na objednávku
0 ks okamžitě k dispozici

Bazénový lem Diton Vzor Dub přímý D2 750x250x50 mm tmavý

Bázenový lem na bázi cementu a plniva. Povrch je ošetřen speciální technologií, která již nevyžaduje další úpravy. Kompatibilní s dlažbou PRKNO – VZOR DUB.

 • Povrch natur – reliéfní
 • Vibrolitý jednovrstvý probarvený výrobek
 • Výrobek nemá distančníky
 • Vysoká pevnost
 • Odolnost vůči povětrnostním vlivům – mrazuvzdornost
 • Dlouhodobá životnost
 • Snadná a rychlá pokládka nevyžaduje speciální technologie
 • Jednoduchá opravitelnost s dobrým výsledkem.

Pokládka

Podklad je jednou z nejdůležitějších částí pokládky bazénových lemů. Sebekvalitnější betonový výrobek nedokáže přenést a vyrovnat nedostatky nekvalitně provedeného podkladu (bazénové konstrukce). Z hlediska nasákavosti je nutné povrch betonové bazénové konstrukce, na které budou nalepeny bazénové lemy, ošetřit vhodným penetračním přípravkem. Penetraci volíme s ohledem na cementové lepidlo, které bude použito k přilepení lemů.

Bazénové lemy jsou určeny pro ruční pokládku. V případě, že jsou na betonových bazénových lemech patrné zjevné vady, nesmí dojít k zabudování do konstrukce! Jednotlivé prvky se odebírají z palet takovým způsobem, aby nedošlo k jejich podření případně jinému poškození. Při pokládce se lemy nejprve osadí „na sucho“ tak, aby mezi nimi vznikla spára přibližně 5 mm. V případě, že je nutné prvky zařezávat, je vhodné začít u oblouků. Po provedené předběžné pokládce všech prvků „na sucho“, doporučujeme bazénové lemy lepit na flexibilní cementové lepidlo (s označením C2TE klasifikované dle ČSN EN 12004). Lepidlo se nanáší na podklad zubovou stěrkou, velikost zubové stěrky se volí v závislosti na nerovnostech podkladu (min. 8 mm). Lepidlo se nanáší na podklad pouze v takové ploše, na kterou jsme schopni ihned položit betonové bazénové lemy. Dorovnání bazénových lemů a celoplošné přilepení lemů se zajistí poklepem gumovou paličkou přes dřevěnou podložku tak, aby nedošlo k jejich poškození. 

Spárování se provádí, až je lepidlo dostatečně ztvrdlé (za cca 2-3 dny). Spárování betonových bazénových lemů se provádí speciální spárovací hmotou (s označením CG2ArW klasifikované dle ČSN EN 13888) nebo trvale pružným tmelem (odolávajícím UV záření) z kartuše, a to s ohledem na prostředí, ve kterém budou hmoty použity. Spáry je nutné spárovací hmotou vyplnit tak, aby nedošlo ke znečištění povrchu betonového prvku. V případě vyplňování spár sloužících i jako dilatace je nutné tyto spáry vyplnit pružným tmelem. V případě navázání bazénových lemů na plošnou dlažbu, musí být spáry mezi jednotlivými prvky bazénových lemů, či mezi bazénovými lemy a plošnou dlažbou rovné, což by se mělo kontrolovat během kladení pomocí provázku. Vydlážděnou plochu sousedící s bazény doporučujeme také vyspárovat flexibilní spárovací hmotou.

 • Rozměr: 750x250x50 mm
 • Barva: tmavý
 • Povrch: reliéfní 
 • Hmotnost/ks: 20 kg
 • Paleta: 22 ks
 • Hmotnost palety: 440 kg
Typ bazénový lem
Modelová řada VZOR DUB
Povrch reliéfní
Barva tmavý
Vlastnosti mrazuvzdornost, povrchová úprava EXCLUSIVE PROTECT
Délka [mm] 750
Šířka [mm] 250
Výška [mm] 50
Hmotnost 20 kg
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 10 % z ceníkové ceny
492,30 Kč bez DPH za ks
595,68 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
492,30 Kč bez DPH za ks
595,68 Kč s DPH za ks