Menu
Menu

Bazénový lem DITON Universal průběžný 400x400x40 mm pískový

Bazénový lem s reliéfním povrchem pro bazény pravoúhlých tvarů bez oblouků. Více informací

Vyberte variantu

Bazénový lem DITON Universal průběžný 400x400x40 mm pískový
ks
615,51 Kč
Bazénový lem DITON Universal rohový vnější 400x400x40 mm pískový
ks
615,51 Kč
Bazénový lem DITON Universal rohový vnitřní 500x500x40 mm pískový
ks
728,93 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -9 %
676,39 Kč
615,51 Kč
 / ks
508,69 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Na objednávku
0 ks okamžitě k dispozici
Číslo výrobku: 260929
Značka:
Popis

Vibrolitý jednovrstvý probarvený průběžný lem na bázi cementu a plniva (kameniva), s reliéfním povrchem.

  • Vysoká pevnost
  • Odolnost vůči povětrnostním vlivům – mrazuvzdornost
  • Dlouhodobá životnost
  • Snadná a rychlá pokládka
  • Výrobek nemá distančníky
  • Jednoduchá opravitelnost s dobrým výsledkem

Pokládka

Podklad je jednou z nejdůležitějších částí pokládky bazénových lemů. Z hlediska nasákavosti je nutné povrch betonové bazénové konstrukce, na které budou nalepeny bazénové lemy,
ošetřit vhodným penetračním přípravkem. Penetraci volíme s ohledem na cementové lepidlo, které bude použito k přilepení lemů.

Bazénové lemy jsou určeny pro ruční pokládku. V případě, že jsou na betonových bazénových lemech patrné zjevné vady, nesmí dojít k zabudování do konstrukce! Jednotlivé prvky se odebírají z palet takovým způsobem, aby nedošlo k jejich podření případně jinému poškození. Při pokládce se lemy nejprve osadí „na sucho“ tak, aby mezi nimi vznikla spára přibližně 5 mm. Po provedené předběžné pokládce všech prvků „na sucho“, doporučujeme bazénové lemy lepit na flexibilní cementové lepidlo (s označením C2TE klasifikované dle ČSN EN 12004). Lepidlo se nanáší na podklad zubovou stěrkou, velikost zubové stěrky se volí v závislosti na nerovnostech podkladu (min. 8 mm). Lepidlo se nanáší na podklad pouze v takové ploše, na kterou jsme schopni ihned položit betonové bazénové lemy. Dorovnání bazénových lemů a celoplošné přilepení lemů se zajistí poklepem gumovou paličkou přes dřevěnou podložku tak, aby nedošlo k jejich poškození.

Spárování se provádí, až je lepidlo dostatečně ztvrdlé (za cca 2 - 3 dny). Spárování betonových bazénových lemů se provádí speciální spárovací hmotou (s označením CG2ArW klasifikované dle ČSN EN 13888) nebo trvale pružným tmelem (odolávajícím UV záření) z kartuše, a to s ohledem na prostředí, ve kterém budou hmoty použity. Spáry je nutné spárovací hmotou vyplnit tak, aby nedošlo ke znečištění povrchu betonového prvku. V případě vyplňování spár sloužících i jako dilatace je nutné tyto spáry vyplnit pružným
tmelem. V případě navázání bazénových lemů na plošnou dlažbu, musí být spáry mezi jednotlivými prvky bazénových lemů, či mezi bazénovými lemy a plošnou dlažbou rovné, což by se mělo kontrolovat během kladení pomocí provázku.

Bazénové lemy Universal se nesmí čistit tlakovou vodou (WAP s rotační tryskou nebo vysokým tlakem v malé vzdálenosti), není vhodné ani čištění pomocí tvrdých kartáčů (např. drátěnka, rýžový kartáč aj.) nebo i čištění koncentrovanými chemickými prostředky! Doporučujeme povrch čistit vodou s menším přídavkem saponátů (např. látkovým mopem) a následně povrch spláchnout pouze pomocí hadice s nízkým tlakem a patřičné vzdálenosti.
 

Parametry
Typ bazénový lem
Modelová řada UNIVERSAL
Zatížení pochozí
Odstín do žluté
Povrch reliéfní
Barva písková
Vlastnosti mrazuvzdornost
Výška [mm] 40
Délka [mm] 400
Šířka [mm] 400
Hmotnost 13.5 kg
Specifikace
  • Rozměr: 400×400×40 mm
  • Barva: písková
  • Povrch: natur, reliéfní
  • Hmotnost/ks: 13,5 kg
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 9 % z ceníkové ceny
508,69 Kč bez DPH za ks
615,51 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
508,69 Kč bez DPH za ks
615,51 Kč s DPH za ks