Menu
Menu

Bazénový lem DITON Travertin rohový vnější 300x300x40 mm krémová

Bazénové lemy vzhledu přírodního travertinu pro bazény pravoúhlých tvarů. Rohový prvek. Více informací

Vyberte variantu

Bazénový lem DITON Travertin rohový vnější 300x300x40 mm krémová
ks
418,42 Kč
Bazénový lem DITON Travertin rohový vnitřní 400x400x40 mm krémová
ks
418,42 Kč
Bazénový lem DITON Travertin Elegance přímý 400x300x40 mm krémová
ks
433,83 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -9 %
459,80 Kč
418,42 Kč
 / ks
345,80 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Na objednávku
0 ks okamžitě k dispozici
Číslo výrobku: 262664
Značka:
Popis

Bazénové lemy vzhledu přírodního travertinu skvěle doplňují povrch terasy vydlážděné dlaždicemi produktové řady TRAVERTIN ELEGANCE. Zaoblené hrany bazénových lemů zaručují komfortní vstup do vody bez rizika zranění. Tyto lemy jsou ideální pro bazény pravoúhlých tvarů bez oblouků, umožňují obložení i složitějších tvarů bazénu včetně vnitřního i vnějšího rohu. Lemy jsou ošetřeny povrchovou úpravou DITON EXCLUSIVE PROTECT (DEP), která zajistí, že je povrch výrobků uzavřen před průnikem nečistot do hloubky materiálu. 

 • Povrch natur – reliéfní
 • Vibrolitý jednovrstvý probarvený výrobek
 • Výrobek nemá distančníky
 • Vysoká pevnost
 • Odolnost vůči povětrnostním vlivům – mrazuvzdornost
 • Dlouhodobá životnost
 • Snadná a rychlá pokládka nevyžaduje speciální technologie
 • Jednoduchá opravitelnost poškozených bazénových lemů

Pokládka

Podklad je jednou z nejdůležitějších částí pokládky bazénových lemů. Sebekvalitnější betonový výrobek nedokáže přenést a vyrovnat nedostatky nekvalitně provedeného podkladu (bazénové konstrukce). Z hlediska nasákavosti je nutné povrch betonové bazénové konstrukce, na které budou nalepeny bazénové lemy ošetřit vhodným penetračním přípravkem. Penetraci volíme s ohledem na cementové lepidlo, které bude použito k přilepení lemů.

Bazénové lemy jsou určeny pro ruční pokládku. V případě, že jsou na betonových bazénových lemech patrné zjevné vady, nesmí dojít k zabudování do konstrukce! Jednotlivé prvky se odebírají z palet takovým způsobem, aby nedošlo k jejich podření případně jinému poškození. Při pokládce se lemy nejprve osadí „na sucho“ tak, aby mezi nimi vznikla spára přibližně 5 mm. Po provedené předběžné pokládce všech prvků „na sucho“, doporučujeme bazénové lemy lepit na flexibilní cementové lepidlo (s označením C2TE klasifikované dle ČSN EN 12004). Lepidlo se nanáší na podklad zubovou stěrkou, velikost zubové stěrky se volí v závislosti na nerovnostech podkladu (min. 8 mm). Lepidlo se nanáší na podklad pouze v takové ploše, na kterou jsme schopni ihned položit betonové bazénové lemy. Dorovnání bazénových lemů a celoplošné přilepení lemů se zajistí poklepem gumovou paličkou přes dřevěnou podložku tak, aby nedošlo k jejich poškození.

Spárování se provádí, až je lepidlo dostatečně ztvrdlé (za cca 2 - 3 dny). Spárování betonových bazénových lemů se provádí speciální spárovací hmotou (s označením CG2ArW klasifikované dle ČSN EN 13888) nebo trvale pružným tmelem (odolávajícím UV záření) z kartuše, a to s ohledem na prostředí, ve kterém budou hmoty použity. Spáry je nutné spárovací hmotou vyplnit tak, aby nedošlo ke znečištění povrchu betonového prvku. V případě vyplňování spár sloužících i jako dilatace je nutné tyto spáry vyplnit pružným tmelem. V případě navázání bazénových lemů na plošnou dlažbu, musí být spáry mezi jednotlivými prvky bazénových lemů, či mezi bazénovými lemy a plošnou dlažbou rovné, což by se mělo kontrolovat během kladení pomocí provázku.

Parametry
Typ bazénový lem
Modelová řada TRAVERTIN ELEGANCE
Zatížení pochozí
Odstín do hnědé
Povrch reliéfní
Barva krémová
Vlastnosti mrazuvzdornost, povrchová úprava EXCLUSIVE PROTECT
Délka [mm] 300
Šířka [mm] 300
Výška [mm] 40
Hmotnost 7.7 kg
Specifikace
 • Rozměr: 300x300x40 mm
 • Barva: krémová
 • Povrch: reliéfní 
 • Hmotnost/ks: 7,7 kg
 • Paleta: 56 ks
 • Hmotnost palety: 431 kg
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 9 % z ceníkové ceny
345,80 Kč bez DPH za ks
418,42 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
345,80 Kč bez DPH za ks
418,42 Kč s DPH za ks