Menu
Menu

Bazénový lem Diton Premiere průběžný 600x300x40 mm bílý

Bazénový lem s tryskaným povrchem kompatibilní s dlažbou Diton Premiere. Více informací
Číslo výrobku: 354160
Výrobce:

Vyberte variantu

Bazénový lem Diton Premiere průběžný 600x3…
KS
751,41 Kč
Bazénový lem Diton Premiere rohový vnější …
KS
969,21 Kč
Bazénový lem Diton Premiere rohový vnitřní…
KS
969,21 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -10 %
834,90 Kč
751,41 Kč
 / ks
621,00 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Na objednávku
0 ks okamžitě k dispozici

Bazénový lem Diton Premiere průběžný 600x300x40 mm bílý

Vibrolitý jednovrstvý probarvený bazénový lem přímý kompatibilní s dlažbou Diton Premiere. Výrobek na bázi cementu a plniva (kameniva), s tryskaným povrchem.

 • Vysoká pevnost
 • Odolnost vůči povětrnostním vlivům – mrazuvzdornost
 • Dlouhodobá životnost
 • Snadná a rychlá pokládka
 • Výrobek nemá distančníky
 • Jednoduchá opravitelnost s dobrým výsledkem

Pokládka

Podklad je jednou z nejdůležitějších částí pokládky bazénových lemů. Z hlediska nasákavosti je nutné povrch betonové bazénové konstrukce, na které budou nalepeny bazénové lemy,
ošetřit vhodným penetračním přípravkem. Penetraci volíme s ohledem na cementové lepidlo, které bude použito k přilepení lemů.

Bazénové lemy jsou určeny pro ruční pokládku. V případě, že jsou na betonových bazénových lemech patrné zjevné vady, nesmí dojít k zabudování do konstrukce! Jednotlivé prvky se odebírají z palet takovým způsobem, aby nedošlo k jejich podření případně jinému poškození. Při pokládce se lemy nejprve osadí „na sucho“ tak, aby mezi nimi vznikla spára přibližně 5 mm. Po provedené předběžné pokládce všech prvků „na sucho“, doporučujeme bazénové lemy lepit na flexibilní cementové lepidlo (s označením C2TE klasifikované dle ČSN EN 12004). Lepidlo se nanáší na podklad zubovou stěrkou, velikost zubové stěrky se volí v závislosti na nerovnostech podkladu (min. 8 mm). Lepidlo se nanáší na podklad pouze v takové ploše, na kterou jsme schopni ihned položit betonové bazénové lemy. Dorovnání bazénových lemů a celoplošné přilepení lemů se zajistí poklepem gumovou paličkou přes dřevěnou podložku tak, aby nedošlo k jejich poškození.

Spárování se provádí, až je lepidlo dostatečně ztvrdlé (za cca 2 - 3 dny). Spárování betonových bazénových lemů se provádí speciální spárovací hmotou (s označením CG2ArW klasifikované dle ČSN EN 13888) nebo trvale pružným tmelem (odolávajícím UV záření) z kartuše, a to s ohledem na prostředí, ve kterém budou hmoty použity. Spáry je nutné spárovací hmotou vyplnit tak, aby nedošlo ke znečištění povrchu betonového prvku. V případě vyplňování spár sloužících i jako dilatace je nutné tyto spáry vyplnit pružným
tmelem. V případě navázání bazénových lemů na plošnou dlažbu, musí být spáry mezi jednotlivými prvky bazénových lemů, či mezi bazénovými lemy a plošnou dlažbou rovné, což by se mělo kontrolovat během kladení pomocí provázku.
 

 • Rozměr: 600×300×40 mm
 • Barva: bílá
 • Povrch: natur, reliéfní
 • Hmotnost/ks: 16,5 kg
 • Paleta: 15 ks
 • Hmotnost/paleta: 272,5 kg
Typ bazénový lem
Modelová řada PREMIERE
Povrch reliéfní
Barva bílá
Vlastnosti mrazuvzdornost
Výška [mm] 40
Délka [mm] 600
Šířka [mm] 300
Hmotnost 16.5 kg
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 10 % z ceníkové ceny
621,00 Kč bez DPH za ks
751,41 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
621,00 Kč bez DPH za ks
751,41 Kč s DPH za ks