Menu
Menu

Bazénový lem Best 1000x300x50 mm colormix sand

Bazénové lemy pro ukončení dlážděné plochy u bazénu. Dokonale ladí s okolní dlažbou BEST. Více informací
Bazénový lem Best 1000x300x50 mm colormix sand
Bazénový lem Best 1000x300x50 mm colormix sand
ks
286,41 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -10 %
318,23 Kč
286,41 Kč
 / ks
236,70 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Na objednávku
0 ks okamžitě k dispozici
Číslo výrobku: 335736
Značka:
Popis

Vibrolisovaný bazénový lem, který lze dokonale zkombinovat s dlažbou BEST. Bazénové lemy se pokládají na mrazuvzdorné lepidlo a spáry se uzavřou silikonem. Díky zaoblené hraně se jedná o bezpečné zakončení dlážděné plochy u bazénu. 

Lemy jsou trvale impregnovány proti znečištění a pro zvýšení odolnosti povrchu proti chemickým rozmrazovacím látkám. Složení betonu splňuje normy ČSN EN 206 + A2 na mezní složení betonu pro stupeň vlivu prostředí XF4 (jedná se o nejvyšší třídu odolnosti proti chemickým rozmrazovacím látkám).

Návod na pokládku bazénového lemu

S bazénovými lemovkami je nutno při pokládce manipulovat opatrně, řezání je možné provádět řezacími kotouči určenými na řezání kamene a kameniny, nebo diamantovými kotouči. 

Podkladový beton okolo bazénu je zapotřebí v minimální kvalitě C20/25, vyzrálý alespoň 28 dnů. Povrch betonu, zbavený nečistot, se 24h před pokládkou penetruje (např. disperze S2802). Tímto nátěrem se zajistí lepší přilnavost lepených ploch a vyšší kvalita spoje. Vzhledem k tomu, že bazénové lemy nemají přesah, doporučuje se snížit úroveň podkladního betonu o cca 2-3 mm oproti hraně bazénu (zmenší se tak mezera vzniklá vrstvou lepidla, která je viditelná z bazénu).

Jednotlivé kusy se okolo bazénu nejprve vyrovnají na sucho s minimálním přesahem. U obdélníkových bazénů se nejprve usadí rohové lemovky, připravené řezáním v úhlu 45 ° a pak pomocí provázku ostatní, případně se připraví dořezy. Pokud je celý bazén obložený bazénovým lemem na sucho, může se přistoupit k vlastnímu lepení. Pro pokládku bazénového lemu se používá zásadně kvalitní mrazuvzdorné flexi lepidlo na velkoformátové dlažby se zaručenou objemovou roztažností. V závislosti na tom, zda máte vodu běžnou, nebo slanou, je pak nutné vhodně zvolit typ lepidla a spárovací hmoty. V případě běžné vody je možno použít jako flexi lepidlo například např. Botact M29 HP od výrobce MC Bauchemie. Při variantě bazénu se slanou vodou je nutné zvolit vysoce kvalitní lepidlo, které je schopno odolávat jak mrazu, tak chemickým rozmrazovacím látkám (solím). Zde je to například dvousložkové lepidlo BTK 200 od společnosti MC Bauchemie. Jednotlivé kameny bazénové dlažby se lepí po celé dosedací ploše. Při výškových nesrovnalostech pomohou klínky nebo kolíčky. Lepení bazénového lemu se začíná na dlouhé rovné straně a to tak, že se vyjmou cca dva kusy a po podmazání zubovou stěrkou cca 5-10 mm se uloží zpět. Lemovky se mechanicky zatlačí do lepidla a poklepou nejlépe nylonovou nebo gumovou paličkou, pro dosažení rovinnosti prvku a dokonalému přilnutí. Přebytečné vytlačené lepidlo se při položení dlaždice neodstraňuje, protože takto znečištěný lem se dá velice špatně vyčistit. Lepidlo se odškrábne až po jeho zavadnutí, kdy je ještě pružné, ale už nešpiní. 

V případě chybné pokládky, zejména pak při nerovnoměrném nanesení lepidla na celou plochu, může dojít k jeho prasknutí a zaniká pak nárok na reklamaci zboží. 

Nalepené dlaždice se nechají před spárováním zaschnout minimálně 24 hodin. Po tuto dobu je nutné jejich zabezpečení před deštěm, aby se voda nedostala do spár a pod povrch dlaždic, kde by se mohla nahromadit a snížit mechanické vlastnosti použitého lepidla, které by mohlo vést k poškození konstrukce. Použité lepidlo a jeho správná aplikace brání průchodu vlhkosti z podkladního betonu do dlaždice a zamezuje tím vznik barevných odlišností a vápenných výkvětů. Po zaschnutí lepidla se mezi položenými prvky vyplní spáry vhodnou spárovací hmotou v závislosti na použité vodě v bazénu, požadovaném odstínu a se zaručenou roztažností. Pro bazény s obyčejnou vodou je vhodnou spárovací hmotou MultiFuge Fine Speed, pro slanou vodu pak opět dvousložkovou spárovací hmotu MultiFuge Diamond Max, obě od společnosti MC Bauchemie. Vlastní spárování se provádí buď spárovací lžící, silikonovou stěrkou, nebo jiným vhodným nástrojem, kterým lze vyhladit povrch spár. Důležité je rovnoměrné a celkové vyplnění spár mezi jednotlivými kameny. Veškerá nadbytečná spárovací hmota musí být odstraněna z povrchu pomocí vody a houby.

Vzhledem k tomu, že jsou bazénové lemy v neustálém kontaktu s vodou, mohou na nich vyskytovat tzv. výkvěty (skvrny, fleky), které se tvoří chemickou reakcí minerálů obsažených v bazénové vodě (případně jsou dodávány do systému formou např. kyselých dešťů) jako jsou sloučeniny chloridů, síranů, hořčíku, železa atd. Tyto reakce jsou zcela přirozené a vyskytují se všude kolem nás, jen na designovém betonu, kterým bazénové lemy jsou, jsou tyto výkvěty zřetelnější a někomu mohou být nepříjemné. Lemy je možno opatřit ochranným lakem (např. SikaGard 680 S Betoncolor), či impregnací (např. Chryso Finisol SR 200), které tento jev potlačují. V případě použití laku je tento na povrchu výrazně znatelný a celkově mění jeho vzhled. V případě použití impregnace výrobky zachovávají přirozený ráz a ošetření není téměř znatelné.

Parametry
Typ bazénový lem
Povrch standard
Barva colormix sand
Šířka [mm] 300
Délka [mm] 1000
Výška [mm] 50
Specifikace
  • Výška: 50 mm
  • Délka: 1000 mm
  • Šířka: 300 mm
  • Vrstva: 15 ks
  • Paleta: 30 ks
  • Hmotnost/ks: 34 kg
  • Hmotnost/paleta: 1050 kg 
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 10 % z ceníkové ceny
236,70 Kč bez DPH za ks
286,41 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
236,70 Kč bez DPH za ks
286,41 Kč s DPH za ks