Menu
Menu

VAPIS

Společnost VAPIS stavební hmoty s.r.o. a její mateřská společnost Heidelberger Kalksandstein GmbH vyrábí a dodávají na český trh vápenopískové zdící prvky a systémy pod značkami VAPIS, VAPIS QUADRO a VAPIS QUADRO-E již více než 9 let.

VAPIS

VAPIS stavební hmoty s.r.o. a Heidelberger Kalksandstein GmbH

Společnost VAPIS stavební hmoty s.r.o. a její mateřská společnost Heidelberger Kalksandstein GmbH vyrábí a dodávají na český trh vápenopískové zdící prvky a systémy pod značkami VAPIS, VAPIS QUADRO a VAPIS QUADRO-E již více než 9 let.

Tento moderní zdící materiál, díky svým tepelně akumulačním a zvukově izolačním vlastnostem, vysoké neprůvzdušnosti objektů a hlavně obrovským ziskům užitné plochy rezultujícím z vysoké zatížitelnosti vápenopískových prvků, nachází stále větší uplatnění nejen u individuálních investorů, ale i developerů činných v bytové výstavbě.Heidelberger Kalksandstein, se sídlem v Durmersheimu (nedaleko Karlsruhe, Baden-Württemberg, Německo) a s více než 50-tiletou tradicí ve věci výroby a užití vápenopísku, je již od roku 1979 100%-ní dceřinou společností společnosti HeidelbergCement AG – jednoho z celosvětových lídrů ve výrobě stavebních hmot. V roce 2004 došlo v tehdejší předchůdkyni – Heidelberger Baustoffwerke GmbH - k oddělení některých jiných výrobních oborů a byla založena Heidelberger Kalksandstein GmbH. Od té doby je fokus našeho úsilí zaměřen zcela jasně a čistě na zdící materiál vápenopísek. V současnosti patří k naší vápenopískové skupině 15 výrobních závodů včetně 8 dceřiných společností v Německu a Švýcarsku, zaměstnáváme více než 230 zaměstnanců. V roce 2006 pak byla založena v České republice naše společnost VAPIS stavební hmoty s.r.o., s hlavní vazbou na jeden z našich výrobních závodů - cihlenu v Drážďanech coby logisticky nejbližší závod k českým trhům.

Skupina Heidelberger Kalksandstein nabízí k dispozici nejširší paletu vápenopískových zdících materiálů na českém trhu, doplněnou o řadu služeb. Jejich těžiště tvoří příslušný poradenský servis – počínaje cihlou přes zdivo, hrubou stavbu až po hotový dům. K našim službám patří mimo jiné i poradenství ohledně různých energetických standardů a především k protihlukové ochraně. Výrazná přidaná hodnota pak vyplývá z realizací osvědčených prováděcích technologií, systémové péče o stavbu či optimalizací zdiva.

Především systémy VAPIS QUADRO a VAPIS QUADRO E splňují a spojují díky své promyšlené koncepci představu tvůrčí architektonické volnosti s hospodárností a efektivitou. Maloformátové cihly, pohledové vápenopískové zdivo i racionální systémy ručního zdění pak kompletují výrobkovou paletu, uspokojující volání architekta po co nejširší možnosti výběru formátů a jejich užití.