Menu
Menu

Vápenka Čertovy schody

V dnešní době jsme předním světovým výrobcem vápna, dolomitického vápna a minerálů. Prostřednictvím akvizic a vstupem na nová území si zajišťujeme neustálý růst. Zaměřujeme se na dobře známé i nové potřeby zákazníků, investujeme do nových zařízení a do ro

Vápenka Čertovy schody

Naše kořeny sahají do devatenáctého století, kdy v roce 1889 Hippolyte Dumont otevřel továrnu v Belgii.

V průběhu následujících sta let se firma rozrostla i do zahraničí – první zemí se na popud zakladatelova zetě, Léona Lhoista, stala v roce 1926 Francie. Léon Lhoist společnost dále rozšířil získáním závodů na výrobu vápna a zpracování vápence a dolomitu v Belgii a ve Francii. V průběhu uplynulých 35 let posouvala naši společnost kupředu již čtvrtá generace vlastníků pod vedením barona Berghmanse, současného prezidenta společnosti.

V osmdesátých letech se skupině podařilo překročit oceán a začít působit ve Spojených státech. V devadesátých letech došlo ke značné expanzi do západní i východní Evropy, do Německa a do Skandinávie. Nové milénium znovu rozšířilo naši oblast působnosti, tentokrát do jižní Evropy, Brazílie a postupně i do Asie.

V dnešní době jsme předním světovým výrobcem vápna, dolomitického vápna a minerálů. Prostřednictvím akvizic a vstupem na nová území si zajišťujeme neustálý růst. Zaměřujeme se na dobře známé i nové potřeby zákazníků, investujeme do nových zařízení a do rozvoje našeho portfolia inovativních výrobků a řešení.

Za posledních několik desítek let se výroba naší skupiny zvýšila desetinásobně a náš obrat 40násobně. Společnost Lhoist má 100 výrobních závodů ve více než 25 zemích a 6 400 zaměstnanců více než 40 národností..

Vápenka Čertovy schody je součástí společnosti Lhoist Česká a Slovenská republika, která patří od roku 1992 do Skupiny Lhoist. Vápenka Čertovy schody je největším výrobcem vápenných a vápencových výrobků v České republice. Na Slovensku vlastní společnost Lhoist Česká a Slovenská republika dva výrobní závody Lhodol a majoritním podílem Dolkam v Šuji nedaleko Žiliny, kde zpracovávají vysoce kvalitní dolomitovou surovinu.

Čerťák bílé vápno hašené 30 kg

Čerťák bílé vápno hašené 30 kg

Čerťák® bílé vápno hašené, určené pro klasickou výrobu malt, omítek a...
380,06 Kč
Detail