Menu
Menu

Austrotherm

Austrotherm tepelná izolace. Nenechá nikoho chladným.

Austrotherm

Austrotherm

Austrotherm je odborník na velmi kvalitní a perspektivní tepelnou a zvukovou izolaci ve střední a východní Evropě. Jako vynikající a v mnoha oborech jediný rakouský výrobce tepelně izolačních hmot EPS a XPS, fasádních profilů a výrobků pro sanitu (stavební desky) vsází na důslednou politiku jakosti a inovace. 

Vysoká kvalita a optimální servis je statut platný pro zákazníky, na němž mají v neposlední řadě zásluhu i zaměstnanci. Austrotherm je průkopníkem výroby tepelných izolací v Rakousku. Firmu založil v roce 1953 Oswald Nowotnym, který jako první Rakušan vyrobil styropor. Skupina Austrotherm působí v 11 zemích Evropy, vlastní 17 výrobních závodů a patří stejně jako Baumit (fasády, omítky, potěry) a Murexin (stavební chemie) ke koncernu Schmid-Industrie-Holding. 

Krátce po pádu železné opony byl Austrotherm jednou z prvních firem, která oprerovala na východoevropském trhu. Kvalitní tepelná izolace s cílem úspor nákladů na energii zde stále více získává na důležitosti. Austrotherm přispívá s dobrou tepelnou izolací ke zvyšování kvality života. 

Tepelná izolace od sklepa až po střechu šetřící energii 

Pro každou oblast nabízí Austrotherm optimální řešení tepelné izolace pro základy, sklep, oblast kontaktu se zeminou a oblast soklovou, izolaci stropu a izolaci kročejového hluku v interiéru, izolaci tepelných mostů, stěn, plochých a šikmých střech. 

Výrobky: EPS, XPS, Fasádní profily, UNI-deska, PE-Pěnové folie 

EPS (expandovaný polystyren) je tepelněizolační hmota, která se už mnoho let nejlépe osvědčuje jako izolace půd, stěn, stropů a podlah obytných budov a objektů. 

Růžový XPS (extrudovaný polystyren) je nutný tam, kde je izolační materiál vystaven extremnímu tlaku a vlhkosti. 

Austrotherm fasádní profily zkrášlují dům a dotváří finální vzhled fasády.

Austrotherm UNI-desky jsou stavební desky pro oblast sanací, mokrých interiérů a sanity. Austrotherm PE-pěnové fólie jsou mnohostranně využitelné jako izolace kročejového hluku a tepelné izolace, a používají se zároveň jako zábrana proti vlhkosti.