Menu
Menu

Vedagard RADON ALV4E 4,0mm

Parotěsný natavovací pás z SBS modifikovaného asfaltu. Více informací
236,40 Kč
sleva 24%
Vaše cena s DPH:
179,66 Kč
148,48 Kč bez DPH
Cena za m2
M2
Lze koupit pouze po 7.5 M2.
Číslo výrobku: 166055
Výrobce: Icopal VedagIcopal Vedag

Vedagard RADON ALV4E 4,0mm

Univerzálně použitelný parotěsný natavovací pás z SBS modifikovaného asfaltu s protikorozní a vůči zásadám odolnou hliníkovou kombinovanou vložkou, opatřený na horní straně jemným minerálním posypem. Používá se i jako protiradonová izolace. Výrobní postup i dohled jsou certifikovány dle ČSN EN ISO 9001:2000.

Vlastnosti:

  • flexibilnost a přizpůsobivost
  • prakticky zcela parotěsný
  • univerzální použitelnost
  • stanovený součinitel prostupu radonu

Oblast použití:

Používá se jako parotěsná zábrana natavovaná hlavně na silikátové podklady. Kvůli flexibilitě krycích vrstev z SBS modifikovaného asfaltu se obzvlášť hodí jako parotěsná zábrana a zajišťovací dočasná hydroizolace i v chladnějším ročním období. Podélné přesahy se provádějí min. 8 cm. Dále lze využít v hydroizolaci spodní stavby pro namáhání zemní vlhkostí a dále jako protiradonová izolace, kde se pokládá jako podkladní vrstva, která následně musí být překryta jiným pásem bez Al vložky, ale rovněž se stanoveným součinitelem prostupu radonu. Ve spodní stavbě se podélné i příčné přesahy provádějí min. 10 cm.

Způsob pokládky:

Pás se pokládá na penetrovaný betonový podklad standardním způsobem, natavováním pomocí plynového hořáku plnoplošně nebo dle potřeby bodově či v pruzích. Překrytí ve švech podélných i čelních: 8 cm u střech a 10 cm u spodních staveb. Švy svařují plamenem hořáku. K nalepení polystyrenu se používá PUR tekuté lepidlo VEDAPUK®, nebo PUR lepící pěna VEDAFOAM, ev. i asfaltové lepidlo za studena VEDATEX® – ADHAESIV. Minerální vlna se lepí PUR tekutým lepidlem VEDAPUK, nebo lepicí PUR pěnou VEDAFOAM – viz tech. listy k jednotlivým lepidlům. 

Specifikace

Typ modifikovaný pás
Použití parotěsnící pás
Vlastnosti protiradonová ochrana
Délka [m] 7.5
Tloušťka [mm] 4
Šířka [m] 1