Menu
Menu

Univerzální pás VentOtec hliníkový 210mm x 5m černý

Větrací pás hřebene a nároží - šířka 210 mm pro intenzivní větrání je vhodný pro Tondach - hřebenáč nosový k tašce bobrovce, pro Betternit, plechové krtiny, vláknocementové krytiny aj. Více informací
1 234,20 Kč
sleva 15%
Vaše cena s DPH:
1 049,07 Kč
867,00 Kč bez DPH
Cena za kus
KS
Číslo výrobku: 142653
Výrobce: HPiHPi

Univerzální pás VentOtec hliníkový 210mm x 5m černý

Větrací pás hřebene a nároží - šířka 210 mm pro intenzivní větrání je vhodný pro Tondach - hřebenáč nosový k tašce bobrovce, pro Betternit, plechové krtiny, vláknocementové krytiny aj. Délka role 5 m. Větrací průřez dle DIN 4108 120 cm2/m. Roztažnost 1,35.

Odvětrání střechy v oblasti hřebene a nároží v případě nutnosti doplněné větracími taškami či hlavicemi má zásadní vliv na životnost střešní konstrukce. Hlavními důvody nutnosti plynulého větrání je především odvod vlhkosti, ať už kondenzátu, vlhkosti proniklé z exteriéru (srážková voda), nebo vlhkost pronikající z obytných prostor. Větrání mimo to odvádí přebytečné teplo v letních měsících a snižuje rozdíly teplot v jednotlivých částech střešní konstrukce, což napomáhá rovnoměrnému odtávání sněhu v zimních měsících. Vedle správně navržené větrací mezery a zajištění proudění vzduchu kolem oken, komínu apod. je normou také určena velikost přiváděcích a odváděcích otvorů a jejich zabezpečení proti vnikání nečistot, hmyzu, ptáků a podobně ( ČSN 730540, ČSN 731901). Velmi častým problémem při volbě větracích prvků pro hřeben a nároží je právě nepochopení nebo nerespektování základního požadavku, totiž větrání. Větrací prvky bez volného větracího průměru na bázi geotextilií nebo levných tkanin s vysokou hustotou sice zamezí průniku vody, fakticky však proudění vzduchu neumožňují a výrazně tím podporují mimo jiné tvorbu plísní a dřevokazných hub napadajících konstrukci střechy.

Specifikace

Typ univerzální větrací pás hřebene a nároží
Určení příslušenství pro šikmou střechu
Barva černá