Menu
Menu

Univerzální pás VentOtec hliníkový 210 mm x 5 m červená

Větrací pás hřebene a nároží - šířka 210 mm pro intenzivní větrání je vhodný pro Tondach - hřebenáč nosový k tašce bobrovce, pro Betternit, plechové krtiny, vláknocementové krytiny aj. Více informací
Číslo výrobku: 183543
Výrobce:
Univerzální pás VentOtec hliníkový 210 mm x 5 m červená Univerzální pás VentOtec hliníkový 210 mm …
KS
1 049,07 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -15 %
1 234,20 Kč
1 049,07 Kč
 / ks
867,00 Kč bez DPH
Nechat si doručit domů
Na objednávku
Vyzvednout na prodejně
Zboži je dostupné na některé z našich poboček, pro nákup vyberte pobočku
Vyzvednutí zdarma
0 KS okamžitě k dispozici

Univerzální pás VentOtec hliníkový 210 mm x 5 m červená

Větrací pás hřebene a nároží - šířka 210 mm pro intenzivní větrání je vhodný pro Tondach - hřebenáč nosový k tašce bobrovce, pro Betternit, plechové krtiny, vláknocementové krytiny aj. Délka role 5 m. Větrací průřez dle DIN 4108 120 cm2/m. Roztažnost 1,35.

Odvětrání střechy v oblasti hřebene a nároží v případě nutnosti doplněné větracími taškami či hlavicemi má zásadní vliv na životnost střešní konstrukce. Hlavními důvody nutnosti plynulého větrání je především odvod vlhkosti, ať už kondenzátu, vlhkosti proniklé z exteriéru (srážková voda), nebo vlhkost pronikající z obytných prostor. Větrání mimo to odvádí přebytečné teplo v letních měsících a snižuje rozdíly teplot v jednotlivých částech střešní konstrukce, což napomáhá rovnoměrnému odtávání sněhu v zimních měsících. Vedle správně navržené větrací mezery a zajištění proudění vzduchu kolem oken, komínu apod. je normou také určena velikost přiváděcích a odváděcích otvorů a jejich zabezpečení proti vnikání nečistot, hmyzu, ptáků a podobně (ČSN 730540, ČSN 731901). Velmi častým problémem při volbě větracích prvků pro hřeben a nároží je právě nepochopení nebo nerespektování základního požadavku, totiž větrání. Větrací prvky bez volného větracího průměru na bázi geotextilií nebo levných tkanin s vysokou hustotou sice zamezí průniku vody, fakticky však proudění vzduchu neumožňují a výrazně tím podporují mimo jiné tvorbu plísní a dřevokazných hub napadajících konstrukci střechy.

Typ univerzální větrací pás hřebene a nároží
Určení příslušenství pro šikmou střechu
Barva červená