Menu
Menu

TWIN parotěsný pás do podlah 0,9 mm

SBS modifikovaný asfaltový pás pod potěry a mazaniny a ochrana proti radonu. Více informací
Číslo výrobku: 113382
Výrobce:
TWIN parotěsný pás do podlah 0,9 mm TWIN parotěsný pás do podlah 0,9 mm
M2
113,51 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -24 %
149,35 Kč
113,51 Kč
 / m2
93,81 Kč bez DPH
Lze koupit pouze po 30 M2.
Nechat si doručit domů
Na objednávku
Vyzvednout na prodejně
Zboži je dostupné na některé z našich poboček, pro nákup vyberte pobočku
Vyzvednutí zdarma
0 M2 okamžitě k dispozici
0 M2 na dalších pobočkách

TWIN parotěsný pás do podlah 0,9 mm

TWIN® je speciální hydroizolační pás proti zemní vlhkosti pod potěry a mazaniny, s kombinovanou hliníkovou vložkou, odolnou alkáliím a korozi, která je zesílená ochrannou skleněnou rohoží proti mechanickému poškození od nerovností podkladu. Krycí asfaltová vrstva je z vysoce kvalitního z SBS modifikovaného asfaltu. Výroba a kontrola kvality je certifikována podle DIN EN ISO 9001:2000. Tento pás byl dříve prodáván pod obchodním názvem ERICH.

Přednosti výrobku:

  • jednoduchá, čistá a rychlá pokládka
  • hmotnost role pouze 27 kg, délka pásu v jedné roli 30 m
  • oboustranně samolepicí švy v podélných přesazích
  • vysoká odolnost vůči proražení
  • vysoce kvalitní parozábrana
  • napojovací pásy pro příčné přesahy ze stejného materiálu
  • vysoce ohebný, lehce zpracovatelný
  • velmi nízký součinitel prostupu radonu - vhodný i pro vysoké radonové riziko

Oblast použití:

TWIN® se používá jako izolace proti zemní vlhkosti (např.proti vzlínající zemní vlhkosti na podkladních betonech, které jsou v kontaktu se zeminou, / na betonových deskách proti zbytkové vlhkosti po tuhnutí betonu) nebo jako parotěsná zábrana na stropních deskách nad prostorami s vysokým stavebně fyzikálním zatížením (vysoká vnitřní teplota a / nebo vysoká relativní vlhkost vzduchu, např. v koupelnách, saunách atd.). Vysoká ekvivalentní difúzní tloušťka Sd pásu TWIN® umožňuje volný výběr podlahové krytiny, aniž by bylo nutné brát v úvahu parametry parozábrany. Vzhledem k vysokému součiniteli difúze radonu je pás vhodný i jako ochrana proti radonu z podloží.

Způsob pokládky:

TWIN® se pokládá na rovnou a očištěnou podlahovou plochu bez nerovností, volně s 10 cm přesahy. Na stěny a prostupující stavební konstrukce se vytáhne TWIN® do výšky projektem navržené horní hrany potěru či mazaniny. Při izolaci proti zemní vlhkosti musí být pás vytažen a napojen na vertikální izolaci vnitřních nebo vnějších zdí. Podélné švy se trvale a těsně slepí po odstranění separačního silikonového stahovacího pásku na obou přesazích a po náležitém přitlačení. V čelních stycích se pásy napojují položením na sraz a na přelepení této příčné spáry se použije 20 cm široký pásek TWIN® napojovací pás. TWIN® napojovací pás se použije i pro bezpečné napojení izolace na stěny a prostupující konstrukce, na kterých se však nejdříve provede penetrační nátěr VEDATHENE®  - přilnavý nátěr E nebo LM. Vzájemné výškové přechody pásů v přesazích (např. T-styky) se utěsní tmelem VEDAGPLAST® Elastik - Kittem. V případě požadavku na větší přířezy napojovacích pásů se použije za studena samolepící parotěsný pás VEDAGARD SK - PLUS.

Typ modifikovaný pás
Použití parotěsnící pás
Barva černá
Vlastnosti protiradonová ochrana
Délka [m] 30
Tloušťka [mm] 0.9
Šířka [m] 1