Menu
Menu

Tvárnice PRESBETON FACE BLOCK HX 2/19/2B přírodní

Tvarovka FACE BLOCK se štípaným povrchem je určena pro výstavbu budov či okrasných zídek. Více informací

Vyberte variantu

Tvárnice PRESBETON FACE BLOCK HX 2/19/2B přírodní
ks
110,05 Kč
Tvárnice PRESBETON FACE BLOCK HX 4/9/B přírodní
ks
45,25 Kč
Tvárnice PRESBETON FACE BLOCK HX 2/19/3B přírodní
ks
126,51 Kč
Tvárnice PRESBETON FACE BLOCK HX 2/19/6B přírodní
ks
201,59 Kč
Tvárnice PRESBETON FACE BLOCK HX 2/19/5B přírodní
ks
237,58 Kč
Tvárnice PRESBETON FACE BLOCK HX 2/19/B přírodní
ks
89,48 Kč
Tvárnice PRESBETON FACE BLOCK HX 2/19/4B přírodní
ks
177,93 Kč
Tvárnice PRESBETON FACE BLOCK HX 2/19A přírodní
ks
82,28 Kč
Tvárnice PRESBETON FACE BLOCK HX 4/9/A přírodní
ks
44,23 Kč
Celkem s DPH:
Sleva -15 %
129,47 Kč
110,05 Kč
 / ks
90,95 Kč bez DPH
Vyzvednout na prodejně
Zboži je dostupné na některé z našich poboček, pro nákup vyberte pobočku
2065 ks okamžitě k dispozici
Číslo výrobku: 110357
Značka:
Popis

Tvarovky FACE BLOCK se štípaným povrchem jsou určeny pro výstavbu budov, garáží, okrasných zídek a stěn, oplocení a drobné zahradní architektury. Do základů staveb lze použít ztracené bednění, dále pak speciální typy tvarovek pro výstavbu nosných stěn, příček, překladů a věnců. Jako designové prvky slouží doplňkové tvarovky, pomocí kterých lze vytvořit zajímavé skladby. Pohledové části stavby z tvarovek FACE BLOCK mají přirozený vzhled a nevyžadují další povrchovou úpravu. Tvarovky nejsou určené ke zdění beze spár. Na ukončení plotů a zídek se používají buď přímo originální zákrytové desky FACE BLOCK (ZDV 200 a ZDH 200) nebo univerzální zákrytové desky.

Hlavní zásady pro práci s betonovými tvárnicemi zděnými na klasickou maltovou spáru

  • Výška zdiva nad terénem max. 2,5 m, tloušťka zdiva 200 mm
  • Osová vzdálenost sloupků 3,2 m
  • Stabilita zdiva je zajištěna integrovanými železobetonovými sloupky s výztuží vedenou ze základu ve vzdálenosti viz tabulka a schéma (dle výšky zdiva a větrové oblasti). Uvedené dimenze předpokládají pouze zatížení od větru a vlastní konstrukce

Pro zdění tvárnic klasicky na maltu doporučujeme cementovou maltu (vhodná je specializovaná malta určená pro zdění a následné spárování zdiva v jedné pracovní operaci), která obsahuje nižší podíl CaO, resp. Ca(OH)2  po smíchání s vodou, a tím by případně vzniklé výkvěty měly být nižší intenzity. Zdění na maltu se týká tvárnic FACE Block, CRASH Block a betonových lícových cihel BCL.

Tloušťka ložných a styčných spár vzhledem ke skladebnému modulu tvárnic a lícových cihel má být 10 mm. Na vytvoření vodorovné spáry se doporučuje použít dřevěné nebo ocelové kolíčky (dl. asi 300 mm), které se uloží napříč zdivem a na něž se usadí krajní tvárnice. Mezi nimi se napne vodicí šňůra pro umístění ostatních tvárnic.

Zdění beze spáry u tvárnic FACE Block, CRASH Block nedoporučujeme, neboť tyto tvárnice nejsou určeny k přesnému bezespárému zdění a mají jistou rozměrovou toleranci. Tvárnice zděné na maltu se spárou, navíc spolu s vnitřní betonovou výplní dutin, tvoří po vyzrání kompaktní celek, který lépe působí ze statického hlediska a lépe odolává povětrnostním vlivům.

Tvárnice se usazují do maltového lože klasicky za pomoci gumové paličky. Přebytečná malta vytlačená ze spár se odstraňuje po částečném zavadnutí. Pro styčné spáry se malta nanáší na boční plochu tvárnice po jejím otočení do vodorovné polohy. Takto připravená tvárnice se usadí do maltového lože a srovná se podle vodicí šňůry. Spárování probíhá současně se zděním. Dojde-li při zdění ke znečištění pohledových ploch, je nejlépe toto místo očistit až po částečném zavadnutí malty. Dutiny vyplňujeme kvalitním betonem spíše zavlhlejší konzistence viz SPOLEČNÉ HLAVNÍ ZÁSADY PRO PRÁCI S BETONOVÝMI TVÁRNICEMI.

Sendvičové stěny doporučujeme zdít současně, tj. vnější i vnitřní stěnu spolu s vkládáním tepelné izolace. Spojení vnější a vnitřní sendvičové stěny musí být detailně a přesně řešeno v projektové dokumentaci. Na ukončení hotového zdiva, především při výstavbě oplocení a zídek, lze použít vhodné typy zákrytových desek, které jsou opatřeny okapovou drážkou na odvedení dešťové vody vně zdiva.

Na zdění a spárování v jedné pracovní operaci lze použít některou ze suchých cementových malt vhodných pro lícové zdivo, které se na stavbě již smíchají pouze s potřebným množstvím vody. Specifické složení malty poskytuje určité výhody. Zdění a spárování se provádí současně, plastičnost malty umožňuje pracovat přesně a zamezit tak vzniku dutin a mezer.

Parametry
Typ zdící tvárnice
Modelová řada FACE BLOCK
Povrch štípaný
Barva přírodní
Spotřeba na 1 m² 12.5
Šířka [mm] 200
Délka [mm] 390
Výška [mm] 190
Hmotnost 23.6 kg
Specifikace
  • Paleta: 57 ks/ 1350 kg
Informace o ceně
Aktuální prodejní cena po slevě 15 % z ceníkové ceny
90,95 Kč bez DPH za ks
110,05 Kč s DPH za ks
Nejnižší prodejní cena v době 30 dnů před poskytnutím slevy
90,95 Kč bez DPH za ks
110,05 Kč s DPH za ks