Menu
Menu

SAVO

SAVO vám umožní snadnější úklid a dokonalou čistotu vašeho domova. Je opravdu všestranným pomocníkem.

SAVO

ZNAČKA SAVO SE ZRODILA JEDNOHO PAMÁTNÉHO DNE V AREÁLU BOCHEMIE V ROCE 1973. SAMOTNÁ HISTORIE PODNIKU OVŠEM SAHÁ AŽ DO ROKU 1904, KDY BYLA ZALOŽENA FIRMA ÖSTERREICHISCHE CHEMIKALIENWERK R. GOLDSCHMIED & CO., KOM. GES., KTERÁ VYRÁBĚLA PAŠERÁKY PROSLAVENÝ SACHARIN, DEHTOVÁ BARVIVA, CHEMIKÁLIE A FARMACEUTICKÉ VÝROBKY.


 

Přes všechny nepříznivé politické, ekonomické i společenské události, které dolehly na region, byl podnik po celou dobu své existence úspěšný. Firma přežila dvě přímé okupace, bombardování, či přechod fronty za 2. světové války a poté i znárodnění a následné centralizované státní řízení vyznačující se častými změnami organizačního začlenění podniku i výrobního programu.

SAVO během těchto let prošlo mnoha vývojovými stádii a měnilo se v průběhu času tak, aby vždy vyhovělo potřebám a požadavkům na moderní čištění a úklid. Díky tomu mají nejen naše maminky a babičky, ale i dnešní mladá generace, SAVO pevně vryto ve své paměti jako účinný a efektivní přípravek k řešení „téměř“ každého problému v domácnosti, lhostejno, zda jde o koupelnu, obývák nebo kuchyni.

 

70. léta

ZATÍMCO V 70. LETECH VE SVĚTĚ FRČELI THE BEATLES A PUNKOVÁ REBELIE, U NÁS DOSÁHL HVĚZDNÝCH VRCHOLŮ KAREL GOTT. DÁMY OBLÉKALY MODELY Z UMĚLÝCH VLÁKEN S VÝRAZNÝMI VZORY, MÓDNÍM HITEM BYLO TUPÍROVÁNÍ VLASŮ, TEXTILNÍ ČELENKY A VÝRAZNÉ BRÝLE. PÁNOVÉ SI PĚSTOVALI KOTLETY, VŠICHNI CHTĚLI KALHOTY DO ZVONU A SVĚT ŠÍLEL PO DŽÍNOVINĚ.

V Bohumíně, v Odštěpném závodě Lachema, n.p. se začalo vyrábět SAVO. Prvním výrobkem z dnes již široké produktové řady byl ten, který dnes zákazníci znají pod názvem SAVO ORIGINAL - klasický čistič na bázi chloru (budoucí miláček davů).

 

80. léta

NA KONCI 80. LET OKOUZLIL ČESKOSLOVENSKOU MLÁDEŽ MICHAL DAVID SVÝMI SONGY Z DISCOPŘÍBĚHU. NÁROD SBÍRAL CÉČKA, FRČELY MRKVÁČE A NA DŽÍNY Z TUZEXU STÁLY FRONTY. A PAK PŘIŠLA SAMETOVÁ REVOLUCE A PO NÍ LÉTA 90-TÁ. KAREL GOTT ZŮSTAL NA VÝSLUNÍ, ZATÍMCO NAŠE DVĚ ZEMĚ SE ROZDĚLILY A ZAČALY „UKLÍZET“ PO DESÍTKÁCH LET PŘEDCHOZÍHO ZŘÍZENÍ.

 

90. léta

A TAK I SAVO ROZŠIŘUJE PRODUKTOVOU ŘADU O DALŠÍ PŘÍPRAVKY SPECIÁLNĚ ZAMĚŘENÉ NA RŮZNÉ OBLASTI ÚKLIDU A HYGIENY V DOMÁCNOSTI A ZÁROVEŇ V ROCE 1997 DOCHÁZÍ K ROZDĚLENÍ NA PRODUKTOVOU ŘADU SAVO NA BÁZI CHLORU A ŘADU BEZCHLOROVÝCH ČISTIČŮ PRO MODERNÍ DOMÁCNOST, NEJPRVE NAZVANOU SAVONIT A ZÁHY PŘEJMENOVANOU NA SAVO GLANC.

 

Nové tisíciletí

NOVÉ TISÍCILETÍ PŘIŠLO V MODERNÍM TECHNICKÉM HÁVU. INTERNET V KAŽDÉM MOBILU A MOBIL V KAŽDÉ DĚTSKÉ ZAVINOVAČCE. TRENDY A STYLY SE STŘÍDAJÍ A PROPLÉTAJÍ ČÍM DÁL RYCHLEJI A DIVOČEJI. EVROPSKÁ UNIE SE ROZŠIŘUJE O NOVÉ STÁTY A EVROPA SE TAK STÁLE VÍCE SJEDNOCUJE. MIMOCHODEM, KAREL GOTT JE STÁLE ZLATÝM SLAVÍKEM, ROK CO ROK.

 
 

A co se dělo se Savem? V této době došlo nejen k dalšímu rozšiřování o nové produkty vhodné pro šetrné a účinné čištění moderních i tradičních povrchů, ale také k opětovnému sjednocení všech přípravků pod jednotnou značku, čímž přestala existovat značka SAVO Glanc a dnes můžete na pultech a v regálech obchodů a supermarketů nalézt opět tradiční značku SAVO, ovšem v naprosto novém a moderním kabátě. Inu, Savo jde prostě vždy s dobou.

Současnost

V současné době Savo rok co rok přináší svým uživatelům mnoho inovací. V poslední době to byly například oblíbené WC bloky, nebo přelomová dezinfekční řada bez chloru. Savo nabízí široké portfolio výrobků a patří tak mezi největší značky na trhu.