Menu
Menu

BIOPREPARÁTY

BIOPREPARÁTY

(Klasifikace firmy z hlediska CZ-NACE: 20.20 - Výroba pesticidů a jiných agrochemických přípravků)

 

Kdo jsme?

Biopreparáty, spol. s r. o. - jsme česká společnost založená v roce 1997, která vyrábí produkty na biologické bázi použitelné v ochraně rostlin v konvenčním, integrovaném i ekologickém zemědělství. Vyvážíme do zemí EU, do Číny, USA, Kostariky a Panamy.

Naše domény

  • Biologická kontrola škodlivých organismů člověkem pěstovaných rostlin
  • Výzkum a vývoj biologických přípravků na ochranu rostlin
  • Výměna zkušeností a spolupráce s výzkumnými organizacemi
  • Rozvoj systému integrované ochrany rostlin
  • Konkurenceschopné ceny biologických přípravků

Cíle a vize

Firma Biopreparáty, spol. s r. o. má již dlouholetou tradici na trhu s přípravky na ochranu rostlin, ve které chce i nadále pokračovat a rozšiřovat svou klientelu díky novým registracím přípravků do širokého spektra polních i zahradních plodin.

Společnost chce nabízet konečným spotřebitelům – farmářům – přípravky pro ochranu rostlin na přírodních bázích, které jsou svou účinností srovnatelné s přípravky syntetickými.

Jsme členy

IBMA – International Biocontrol Manufacturer’s Association – Sdružení výrobců a distributorů biologických přípravků

SPZO – Svaz pěstitelů a zpracovatelů olejnin

Sdružení český mák –sdružení právnických a fyzických osob pěstujících, zpracovávajících a obchodujících s mákem

Czech-Bio – Asociace biotechnologických společností ČR

PRO-BIO – Svaz ekologických zemědělců ČR

Historie

Společnost navazuje na dlouhodobé výzkumy Dr. Dášy Veselého v oblasti mikrobiologie, který jako první objevil pozitivní účinky mikroskopické řasovky s latinským názvem Pythium oligandrum. Tento vědec nejdříve zkoušel mykoparazitické vlastnosti zmíněného mikroorganismu na semenech řepy cukrové (moření osiva) proti padání klíčních rostlin.

Společnost Biopreparáty, spol. s r. o. vznikla v roce 1997. A od té doby zdokonalila svůj produkt natolik, že je dnes hojně využíván ve všech plodinách, do kterých je registrován.

V roce 2006 byl výrobek registrován na národní úrovni do řepky olejné. V roce 2012 byl biologický fungicid registrován proti klasovým fuzariózám v pšenici a ječmeni. V roce 2013 byl tento přípravek registrován proti houbovým chorobám hrachu, lupiny a sóji.  V současné době je přípravek registrován také pro minoritní použití v máku, slunečnici, hořčici, chmelu, vinné révě, jahodách, zelenině, brukvovité zelenině, paprice, rajčatech, okurkách, okrasných a golfových trávnících, okrasných a lesních školkách a nové registrace se stále chystají.