Menu
Menu

Nářadí Makita usnadňuje práci už přes 60 let. Technologicky je na špici

IZOMAT stavebniny s.r.o.
IZOMAT - Nářadí Makita usnadňuje práci už přes 60 let. Technologicky je na špici

Nářadí Makita je pro mnohé profesionální řemeslníky sázkou na jistotu. V čem spočívá jeho kouzlo? Seznamte se s historií značky i používanými technologiemi.

Nářadí Makita je pro mnohé synonymem kvality, spolehlivosti a špičkových technologií. Po celém světě ho využívají miliony profesionálních řemeslníků i hobby kutilů. Jaké je tajemství úspěchu této značky, která ve světě nářadí rezonuje už dlouhá desetiletí? A jakými technologickými vychytávkami se pyšní? Vydejte se s námi po stopách historie nářadí Makita a zjistěte, v čem tkví jeho kouzlo.

Sortiment značky Makita se rozrostl na více než 400 typů elektrického, akumulátorového, benzinového i pneumatického nářadí.

 

Od motorů a generátorů po giganta ve světě nářadí

Historie společnosti Makita se začala psát již v roce 1915. Tehdy otec značky Masaburo Makita založil v japonském městě Andžó společnost zaměřenou na výrobu elektromotorů a generátorů. První elektrické nářadí firma představila až o pár desítek let později, konkrétně v roce 1958. Rychle se začala v tomto odvětví prosazovat a představovat nové inovace, díky kterým si upevňovala místo na trhu.

Postupně se spojovala i s dalšími společnostmi včetně Sachs-Dolmar, Kanematsku nebo Fuji Robin. Díky tomu se nabízený sortiment rozšířil až do dnešní podoby, kdy čítá přes 400 typů nářadí, a to nejen elektrického a akumulátorového, ale také benzinového či pneumatického. Kromě Japonska se továrny společnosti nachází mimo jiné i v USA, Mexiku, Německu a mnoha dalších zemích.

Na český trh se Makita dostala v roce 1995. Rychle si vybudovala hustou síť specializovaných obchodníků a servisních partnerů. Díky tomu mají profesionálové jistotu dostupnosti kompletního vybavení a samozřejmě i kompletního servisu, který je v této oblasti velmi důležitý.

Přímočará pila Makita vyniká nízkou hlučností i minimem vibrací, navíc umožňuje nastavení předkyvu ve třech stupních či regulaci otáček.

 

Elektrické nářadí Makita potěší profesionály i kutily

Velkou část portfolia nářadí Makita tvoří výkonné elektrické nářadí dostupné v různých cenových kategoriích, které uspokojí potřeby profesionálních řemeslníků i kutilů. V hobby i profi dílnách se s oblibou využívá například přímočará pila, která vyniká nízkou hlučností i minimem vibrací, navíc umožňuje nastavení předkyvu ve třech stupních či regulaci otáček. Jak je u nářadí tohoto výrobce zvykem, nechybí pohodlná pogumovaná rukojeť navržená s ohledem na ergonomii při práci.

Za účelem dosažení maximálního pohodlí využívá Makita mnoho inovativních technologií, které mají za úkol zvyšovat přesnost a minimalizovat množství vibrací. Například vyšší modely elektrických úhlových brusek výrobce vybavil systémem tlumení torzního kmitání (SJS), který chrání motor při náhlém zastavení kotouče, navíc brání zpětným rázům a umožňuje plynulý rozběh. Technologie využívá spirálovou pružinu, která se při náhlém zastavení stlačí a umožní bezpečné proklouznutí hřídele. I díky těmto inovacím, které zvyšují pohodlí i bezpečnost, se Makita dostala na samou špici v odvětví.

Vyšší modely elektrických úhlových brusek Makita jsou vybaveny systémem tlumení torzního kmitání (SJS), který chrání motor při náhlém zastavení kotouče či brání zpětným rázům.

 

Aku nářadí s velkým výkonem a maximální výdrží

Makita věnuje značné úsilí vývoji moderního aku nářadí, které je mezi profesionály i hobby kutily stále žádanější. Kromě klasiky v podobě aku vrtacích šroubováků uvádí výrobce na trh další a další typy nářadí, které se díky výkonným velkokapacitním bateriím často vyrovnají i nářadí napájenému ze sítě. Příkladem maximálního výkonu a síly používaných článků je sekačka poháněná až čtyřmi 18V akumulátory, která se za svůj výkon nemusí stydět ani po boku silné motorové sekačky.

Vrtací kladiva, úhlové brusky, pily a další standardně elektrické nářadí nabízí Makita i v provedení aku. Vlajkovou lodí v oblasti akumulátorů je technologie LXT, která představuje unifikovaný systém aku nářadí o napětí 18 V. Tento systém výrobce využívá už od roku 2005 a od té doby uvedl na trh téměř 300 typů kompatibilního nářadí. Ať už si do dílny pořídíte vrtačku, bourací kladivo, nebo třeba sekačku, vystačíte si s jedním typem akumulátorů, který bude sedět ke všem typům nářadí.

Aku vrtací šroubováky Makita patří mezi profesionály i hobby kutily k těm nejžádanějším.

 

 

Špičkové technologie usnadňují práci milionům uživatelů

Makita se nových technologií zkrátka nebojí a často ukazuje, jakým směrem se bude odvětví vyvíjet v dalších dekádách. Vedle zmíněné inovace SJS nebo systému baterií LXT používá výrobce i špičkovou elektroniku, například komunikační technologii STAR Protection Computer Controls. Ta umožňuje rychlou výměnu dat mezi nářadím a baterií a zajistí ochranu proti přetížení, přehřátí nebo extrémnímu vybití.

Výrobce se navíc nebrání ani využití bezdrátových technologií, které umožní vzájemnou komunikaci mezi několika přístroji. Pozitivní ohlasy sklidil ekosystém EWS, který zajišťuje bezdrátovou komunikaci strojů přes Bluetooth rozhraní. Díky tomu můžete například spárovat akumulátorovu pilu s dílenským vysavačem. Až začnete řezat, vysavač se automaticky spustí a po skončení práce se sám odstaví.

Solidní konstrukce, bohaté zkušenosti a know-how i soustavný technologický pokrok – to jsou hlavní pilíře značky Makita, díky kterým se prosadila po celém světě. V rozsáhlé síti specializovaných obchodníků nesmí chybět ani naše stavebniny Izomat. Potřebujete poradit s výběrem, nebo se chcete dozvědět více informací o jednotlivých technologiích? Ozvěte se nám, rádi vám pomůžeme.

Zdroj fotografií: Depositphotos, Izomat