Menu
Menu

Nářadí DeWALT – proč zvažovat jeho výběr?

IZOMAT stavebniny s.r.o.
IZOMAT - Nářadí DeWALT – proč zvažovat jeho výběr?

Elektrické nářadí DeWALT je špičkou ve své kategorii. Znáte důvody? Víte, v čem tkví úspěch DeWALT nářadí a proč zvážit jeho výběr? Dozvíte se v článku.

Bez elektrického nářadí se neobejde žádná dílna kutila ani profesionálního řemeslníka. Říkáte si, že je nejvyšší čas dílnu modernizovat a vybavit ji nářadím, které vydrží a bude spolehlivé? Pak stojíte před rozhodováním, k jaké značce se přiklonit. Na trhu narazíte na nespočet značek a výrobců nářadí (známých i neznámých) v různých cenových hladinách. Do kategorie zvučných jmen patří bezpochyby americký DeWALT, na který nedají dopustit řemeslníci po celém světě. Přečtěte si, v čem spočívá kouzlo jeho úspěchu a proč zvážit právě výběr nářadí této značky.

Americký výrobce elektrického nářadí DeWALT nabízí nářadí v různých cenových hladinách a výkonnostních kategoriích, které uspokojí potřeby hobby kutilů i profesionálních řemeslníků.

 

Kvalita prověřená desítkami let zkušeností

Značka DeWALT není ve světě elektrického nářadí žádným nováčkem. Vznikla už v roce 1923, kdy její zakladatel Raymond DeWalt vynalezl pilu s radiálním ramenem. Vyráběné pily představovaly standard kvality i vysoké životnosti a mezi profesionály byly žádané po dlouhá desetiletí. V roce 1960 společnost koupil americký gigant v odvětví elektrického nářadí Black & Decker a pokračoval ve vývoji.

Na počátku 90. let věnoval velké úsilí soustavnému rozšiřování portfolia nářadí i propagaci a už v roce 2001 vyráběl a dodával zákazníkům z celého světa přes 200 druhů ručního nářadí a 800 typů příslušenství. Své portfolio soustavně rozšiřuje i dnes a dlouhodobě klade důraz na vývoj, aby mohl udávat směr ve svém oboru i v dalších desetiletích.

DeWALT dlouhodobě boduje zejména v kategorii vrtacích šroubováků, kde nabízí špičkové modely s pohodlným ovládáním a řadou pokročilých funkcí.

 

Žlutočerní pomocníci pro kutily i profi řemeslníky

Nářadí značky DeWALT poznáte na první pohled. Charakteristickým rysem je žlutočerné zbarvení využívané jak u samotného nářadí, tak u akumulátorů, kufrů či příslušenství. Výrobky se vyznačují také robustní konstrukcí, přesto jsou lehké a kompaktní. Výrobce dbá na ergonomii při používání, která jde ruku v ruce s designem nářadí. Většina nářadí DeWALT má tělo z pevného a odolného plastu doplněného gumovým povrchem rukojeti, který zvyšuje komfort obsluhy a přináší lepší ovladatelnost.

Značka DeWALT se rozhodla jít cestou dostupnosti pro všechny. Proto nabízí nářadí v různých cenových hladinách a výkonnostních kategoriích, které uspokojí potřeby hobby kutilů i profesionálních řemeslníků. Na vysokou kvalitu zpracování dbá i u nejnižších modelových řad, které často disponují stejnými funkcemi a díly jako u modelů pro profi použití.

Široké portfolio nářadí značky DeWalt nabízí všechny typy elektrického nářadí, včetně úhlových brusek pro kutily i profi řemeslníky.

 

Od vrtaček po zahradní techniku

Těžko budete hledat typ elektrického nářadí, který by v rozsáhlém portfoliu značky DeWALT chyběl. Ať už si do své dílny chcete pořídit úhlovou brusku, aku vrtačku, nebo třeba kotoučovou pilu, vyberete si hned z několika modelů různého výkonu a vybavení.

Nabídka výrobků DeWALT ale vybavení do domácí či profi dílny přesahuje – ve výrobním portfoliu totiž nechybí ani zahradní technika (motorové pily, sekačky, fukary), vysavače, kompresory, ochranné pomůcky nebo rádia odolná proti prachu. Pořídíte-li veškeré vybavení od jedné značky, usnadníte si údržbu i pravidelný servis. Nářadí totiž ponesete vždy do stejného servisního střediska, kterých má v České republice DeWALT nespočet.

 

Aku nářadí DeWALT vyniká kompatibilitou baterií

Pod značkou DeWALT najdete také mnoho typů aku nářadí, které se vyznačuje dlouhou výdrží danou velkou kapacitou akumulátorů. Podle požadavku na výkon si vyberte aku nářadí s napájecím napětím od 7,2 V po neskutečných 54 V. Nářadí s tak vysokým napětím odpovídá typům s připojením do elektrické sítě a je vhodné i pro profesionální využití. Konkrétně jde o novou řadu nářadí s baterií XR FLEXVOLT, kterou můžete přepínat z 54 V na 18 V. Díky tomu jsou baterie kompatibilní se stávajícím nářadím řady XR, například příklepovou vrtačkou a úhlovou bruskou, které pořídíte v jedné sadě.

Vzájemná kompatibilita akumulátorů je obecně velkou předností nářadí DeWALT. Stačí se jen rozhodnout pro nářadí ve stejné kategorii napájecího napětí. Šroubováky, brusky, pily a další pomocníky budete napájet stejným typem baterií, a tak vám odpadnou starosti se sháněním různých akumulátorů i nabíječek.

I v případě nářadí, jakým je kotoučová pila, můžete vybírat hned z několika modelů různého výkonu a vybavení.

 

Díky vysokému napětí článků vás nářadí překvapí svou silou

Soustavný technologický pokrok značky DeWALT dokazuje právě zmíněná řada nářadí XR FLEXVOLT, která cílí na nejnáročnější uživatele. Nově je totiž možné pomocí baterií pohánět i velmi silné stroje, které se donedávna bez přístupu k elektrické síti nedaly používat. Nejde jen o úhlové brusky, ale také o bourací kladiva, stolní pily, míchadla nebo křovinořezy.

DeWALT dlouhodobě boduje zejména v kategorii vrtacích šroubováků, kde nabízí špičkové modely s pohodlným ovládáním a řadou pokročilých funkcí. Například aku vrtačka DCD791D2-QW s bezuhlíkovým motorem vyniká inteligentním spouštěcím spínačem nebo celokovovou převodovkou.

Na kvalitním nářadí se nevyplatí šetřit. Vsadíte-li na výrobky od značky DeWALT, získáte spolehlivé pomocníky, kteří za vás udělají spoustu práce a vydrží roky náročného provozu. Chcete si nářadí této značky osahat a vyzkoušet? Zavítejte do některé z našich poboček stavebnin Izomat, kde najdete různé typy elektrického nářadí mnoha značek. Zkušený personál vám s výběrem rád pomůže a předá cenné rady a tipy.

Zdroj fotografií: Pixabay, Izomat