Menu
Novinka Akce Výprodej
Menu

TWIN, tl. 0,9 mm, parotěsný pás do podlah 30 m2/role, 600 m2/pal.

SBS modifikovaný asfaltový pás pod potěry a mazaniny a ochrana proti radonu. Více informací
116,21 Kč
sleva 15%
Vaše cena s DPH:
98,77 Kč
81,63 Kč bez DPH
Cena za m2

Snažíte se objednat více kusů, než je skladem! Vaše objednávka bude řešena formou poptávky.

M2
Lze koupit pouze po 30 M2.
Není dostupné na pobočkáchVyberte pobočku
Číslo výrobku: 113382
Výrobce: Icopal VedagIcopal Vedag

TWIN® je speciální hydroizolační pás proti zemní vlhkosti pod potěry a mazaniny, s kombinovanou hliníkovou vložkou, odolnou alkáliím a korozi, která je zesílená ochrannou skleněnou rohoží proti mechanickému poškození od nerovností podkladu. Krycí asfaltová vrstva je z vysoce kvalitního z SBS modifikovaného asfaltu. Výroba a kontrola kvality je certifikována podle DIN EN ISO 9001:2000. Tento pás byl dříve prodáván pod obchodním názvem ERICH.

Přednosti výrobku:

  • jednoduchá, čistá a rychlá pokládka
  • hmotnost role pouze 27 kg, délka pásu v jedné roli 30 m
  • oboustranně samolepicí švy v podélných přesazích
  • vysoká odolnost vůči proražení
  • vysoce kvalitní parozábrana
  • napojovací pásy pro příčné přesahy ze stejného materiálu
  • vysoce ohebný, lehce zpracovatelný
  • velmi nízký součinitel prostupu radonu - vhodný i pro vysoké radonové riziko

Oblast použití:

TWIN® se používá jako izolace proti zemní vlhkosti (např.proti vzlínající zemní vlhkosti na podkladních betonech, které jsou v kontaktu se zeminou, / na betonových deskách proti zbytkové vlhkosti po tuhnutí betonu) nebo jako parotěsná zábrana na stropních deskách nad prostorami s vysokým stavebně fyzikálním zatížením (vysoká vnitřní teplota a / nebo vysoká relativní vlhkost vzduchu, např. v koupelnách, saunách atd.). Vysoká ekvivalentní difúzní tloušťka Sd pásu TWIN® umožňuje volný výběr podlahové krytiny, aniž by bylo nutné brát v úvahu parametry parozábrany. Vzhledem k vysokému součiniteli difúze radonu je pás vhodný i jako ochrana proti radonu z podloží.

Způsob pokládky:

TWIN® se pokládá na rovnou a očištěnou podlahovou plochu bez nerovností, volně s 10 cm přesahy. Na stěny a prostupující stavební konstrukce se vytáhne TWIN® do výšky projektem navržené horní hrany potěru či mazaniny. Při izolaci proti zemní vlhkosti musí být pás vytažen a napojen na vertikální izolaci vnitřních nebo vnějších zdí. Podélné švy se trvale a těsně slepí po odstranění separačního silikonového stahovacího pásku na obou přesazích a po náležitém přitlačení. V čelních stycích se pásy napojují položením na sraz a na přelepení této příčné spáry se použije 20 cm široký pásek TWIN® napojovací pás. TWIN® napojovací pás se použije i pro bezpečné napojení izolace na stěny a prostupující konstrukce, na kterých se však nejdříve provede penetrační nátěr VEDATHENE®  - přilnavý nátěr E nebo LM. Vzájemné výškové přechody pásů v přesazích (např. T-styky) se utěsní tmelem VEDAGPLAST® Elastik - Kittem. V případě požadavku na větší přířezy napojovacích pásů se použije za studena samolepící parotěsný pás VEDAGARD SK - PLUS.

Specifikace

Typ modifikovaný pás
Použití parotěsnící pás
Barva černá
Vlastnosti protiradonová ochrana
Délka [m] 30
Tloušťka [mm] 0.9
Šířka [m] 1